2022-12-10 19:35:46

Szkolny Konkurs: Kartka świąteczna- rozstrzygnięty!

W przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole został przeprowadzony II Szkolny Konkurs na Najciekawszą Kartkę Świąteczną. Uczniowie mogli zaprezentować ciekawe pomysły i umiejętności projektowania kartek przy użyciu różnych technik plastycznych. Do rywalizacji przystąpiło 69 osób. Jury oceniało prace w kilku kategoriach wiekowych: odział przedszkolny  pięciolatków, grupa sześciolatków,  klasy  1-3 oraz 4-8.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Grupa pięciolatków:

I miejsce: Lena Odrzywolska
II miejsce: Stanisław Dyszel
III miejsce: Kalczyńska Łucja

Wyróżnienia:  Leus Maja, Siedlecki Michał

Grupa sześciolatków

I miejsce: Marcel Urbaniak
II miejsce: Szymanek Hanna
III miejsce: Shebaldina Alisa

Wyróżnienia: Maciejewska Klaudia, Konieczka Oliwia, Solak Oliwia, Zaskórski tymoteusz, Wereszczyńska Izabela

Kategoria I- klasy 1-3

I miejsce: Skubisz Tymoteusz kl. 3a
II miejsce: Willow Neil Danieluk, kl.1a
III miejsce:  Mateusz Przybylski, kl.1a

Wyróżnienia:  Pobucewicz Wiktoria, Walento Tomasz, Pabiś Szymon, Pawłowska Natalia, Zofia Kawka

Kategoria II- klasy 4-8

I miejsce:  Adamowicz Kalina, kl.4a
II miejsce: Adamowicz Adam, kl..4b
III miejsce: Szymon Hałuszko , kl.5a

Wyróżnienia: Walento Wojciech, Przybylska Hanna, Lisiecki Adam,  Trepczyńska Wktoria, Zając Zuzanna

Najpiękniejszą kartkę wykonała Julia Kolec z kl.8a, która otrzymała nagrodę Grand Prix.

Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymały dyplomy nagrody książkowe. Dla każdej osoby biorącej udział w konkursie został przewidziany upominek. Część kartek świątecznych została przekazana dla chorych w parafii, których w okresie Świąt Bożego Narodzenia odwiedzili kapłani naszej parafii. Wiele kartek powędruje również do DPS w Śniatowie. Prace naszych uczniów wywołały wiele wzruszeń u starszych ludzi. Była to doskonała okazja do uwrażliwienia młodego pokolenia na potrzebę pamięci o chorych, samotnych, często niepełnosprawnych.

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie oraz nauczycielom , którzy motywowali młodych artystów do wykonania kartki świątecznej.

Danuta Grzejszczak i ks. Andrzej Kapuściński – organizatorzy  konkursu