Nasze sukcesy

2016/2017

25 marca 2017 r.

Siatkarski weekend w Golczewie

   25 marca w hali ZSP Golczewo odbył się turniej eliminacyjny dwójek siatkarskich dziewcząt do ogólnopolskiego turnieju ENEA Mini Cup 2017. W sportowych rozgrywkach wzięło udział 17 zespołów z Goleniowa, Gryfic, Niechorza i Golczewa. Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki UKS Golczewita Golczewo,  które zajęły następujące miejsca:

 

I miejsce - Golczewita I
(Nikola Kapusta, Paulina Bartniczuk, Martyna Mucha),

IV miejsce - Golczewita II
(Julia Gajlun, Maria Cieloch, Martyna Guga),

XIII miejsce - Golczewita IV
(Maja Małecka, Aleksandra Kwiręg, Nikola Jędrzejewska),

XV miejsce - Golczewita III
(Maja Wereszczyńska, Klaudia Pustelnik, Oliwia Kapczyńska).

Cztery najlepsze zespoły z trzech turniejów eliminacyjnych zakwalifikują się do finału wojewódzkiego, a dwa najlepsze z finału województwa do finału Mistrzostw Polski. Organizatorami turnieju byli: Zespół Szkół Publicznych w Golczewie, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie oraz Uczniowski Klub Sportowy Golczewita Golczewo. www.golczewo.pl

17 marca 2017 r.

II etap Międzynarodowego Konkursu Matematycznego dla klas IV-VI odbył się 17 marca br. w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim.  Celem  konkursu było wyłonienie talentów matematycznych, zachęcenie młodzieży do lepszego opanowania pojęć i metod matematycznych, rozwijanie intuicyjnych pomysłów, kształtowanie zachowania w sytuacjach nowych i trudnych oraz przełamywanie niechęci do „trudnego” przedmiotu. Uczeń  z naszej szkoły Wiktor Markiewicz odniósł sukces i otrzymał wyróżnienie w tym konkursie. Gratulujemy!  

09 marca 2017 r.

ELIMINACJE GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

Dnia 09.03.2017r. w GOKiS w Golczewie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Eliminacje te  poprzedzone były eliminacjami środowiskowymi, w których wzięło udział (łącznie w dwóch grupach wiekowych) 67 ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej i Golczewie oraz Gimnazjum w Golczewie. Po dokonaniu oceny zakwalifikowano do eliminacji powiatowych, które odbędą się 31.03.2017r. w Kamieniu Pomorskim  następujących uczestników:

I grupa wiekowa (szkoła podstawowa)

  1. Wyka Agata SP Golczewo 
  2. Markiewicz Wiktor SP Golczewo
  3. Musiał Nikola SP Wysoka Kamieńska
Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Burmistrza Golczewa - p. Andrzeja Danieluka oraz Prezesa Zarządu Miejsko - Gminnego OSP - dh Michała Opowicza dyplomy oraz nagrody pocieszenia, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc nagrody rzeczowe. Nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika ufundowała p. dyrektor ZSP w Golczewie - Aldona Kaczmarek. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach tego turnieju a wszystkich chętnych już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach OTWP.

Beata Piotrowska

 

19 stycznia 2017 r.

Szkoła Podstawowa w Golczewie zdobyła kolejne laury na przeglądach teatralnych

Jedna Ewangelia o  Bożym Narodzeniu może być  w  tak  różny sposób ukazana w zależności od pomysłu twórcy. Tegoroczne Misterium „Ach, co za noc” o narodzinach Jezusa  przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Golczewie, zostało osadzone w klimacie niezwykłej nocy, orientalnej muzyce oraz tańcu. Największe wrażenie sprawiało tworzenie przez anioły  Gwiazdy betlejemskiej przy użyciu zwiewnego materiału. Udało się podczas wszystkich pięciu występów wykonać gwiazdę z ogromnym kunsztem. Uczniowie wcielili się w pasterzy, Maryję, Józefa, chorych ludzi, mędrców, nauczycielkę i cudowne owieczki oraz  podstępnego niedźwiedzia i Wielką Niedźwiedzicę, którzy okazali się ciemnymi charakterami naszego spektaklu. Przedstawienie było prezentowane szerokiej publiczności na trzech różnych scenach; w Golczewie dla uczniów -wprowadzając w atmosferę Świąt Narodzenia Pańskiego, kolejny raz 13 stycznia  dla rodzin i zaproszonych gości  z naszej gminy i delegacji z zagranicy. Wystąpiliśmy w Kamieniu Pom. podczas Wojewódzkiego Przeglądu  Misteriów uzyskując Puchar Marszałka Zachodniopomorskiego i tytuł Laureata. Natomiast dnia 19  stycznia zaprezentowaliśmy swoje umiejętności teatralne na scenie w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu, uzyskując ponownie tytuł  Laureata i bardzo cenne nagrody.  W przedstawieniu brało udział 28 aktorów z klas III-VI. Nad całością scenariusza, kostiumów,  muzyki i  choreografii tańca czuwały nauczycielki: Renata Baraniak i Danuta Grzejszczak. Od kilku lat szkoła w Golczewie znajduje się w gronie najlepszych zespołów teatralnych, więc tym większe dla nas zadanie, aby w przyszłym roku, ponownie dać z siebie wszystko, aby sięgnąć po szczyt. Dziękujemy wszystkim wspaniałym uczniom, którzy są obdarzeni talentami i chętnie dzielą się nimi z innymi, dostarczając tylu duchowych wrażeń.

23 grudnia 2016 r.

Konkurs komputerowy "Choinka"

Uczniowie klas I-III i IV-VI wzięli udział w konkursie na grafikę komputerową. Tematem konkursu była choinka, która mogła zostać wykonana w dowolnym edytorze grafiki. W konkursie wzięło udział 46 uczniów naszej szkoły:
(Alicja Myśliwiec, Piotr Kozłowski, Feliks Zych, Laura Wypych, Nikola Siedlecka, Aleksandra Pokorska, Klaudia Walczak, Klaudia Kamińska, Wiktoria Iłowiecka, Filip Sztukin, Emilia Prusk, Krzysztof Strycharczyk, Łukasz Pawlak, Mikołaj Kołodziejek, Alan Dranikowski, Sebastian Gil, Oliwier Witkowski, Nadia Pawluś, Aleksandra Nadolska, Oliwia Kucharska, Piotr Mikołajczyk, Kamila Grabowska, Julia Matczak, Mieszko Gajlun, Julia Kolec, Zuzanna Zając, Miłosz Słaby, Martyna Furmanek, Jakub Koperski, Zofia Kiełbasa, Alicja Leus, Maciej Cebulski, Aleksandra Kawecka, Fabian Zelerowicz, Błażej Włodarczyk, Sebastian Klunder, Paweł Grzejszczak, Maja Wereszczyńska, Karolina Kurczak, Adam Chłopek, Karolina Jaworska, Małgorzata Sarosiek, Oliwia Kapczyńska, Oskar Hałuszko, Mateusz Cieślikiewicz).

Wszystkie prace wykonane były zgodnie z tematem i wymagały dużego nakładu pracy. Tak wiele prac stanowiło wyzwanie dla oceniających. Komisja w składzie p.Urszula Furza, p.Joanna Sztukin , p. Renata Baraniak wytypowała zwycięzców na dwóch poziomach.

Klasy I-III

I miejsce Emilia Prusak

II miejsce Julia Kolec

III miejsce Nadia Pawluś

 

Klasy IV-VI

I miejsce Oskar Hałuszko

II miejsce Karolina Kurczak

III miejsce Karolina Jaworska

Wszystkie prace można było podziwiać na wystawie zorganizowanej w szkole. Organizatorem konkursu była p. Urszula Szukalska. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

23 grudnia 2016 r.

Wyniki konkursu technicznego "Bombka"

Został rozstrzygnięty konkurs na naszywanie aplikacji na tkaninie. Tematem konkursu była bombka. Uczestnicy naszywali różne tkaniny, guziki, cekiny, koraliki. Do konkursu przystąpiło 32 uczniów klas IV-VI. Dzieci wykazały się umiejętnością szycia ręcznego, przyszywania i naszywania różnorodnych materiałów na tkaninę, którą  otrzymali od organizatora. Z pośród trzydziestu dwóch prac komisja w składzie: p. Urszula Furza, p. Joanna Sztukin, p. Aldona Kaczmarek wyłoniła zwycięzców:

I miejsce

Hanna Dziewulska 5b

II miejsce

Patrycja Nowak 6b

III miejsce

Alicja Golec 4a

Ze względu na wysoki poziom prac, komisja zdecydowała przyznać wyróżnienia, otrzymują je: Oliwia Kapczyńska, Nikola Jędrzejewska, Wiktoria Witkowska, Marcin Krukowski, Amelia Robelka, Hanna Kolasińska, Zofia Plucińska, Mikołaj Haba, Aleksandra Wojciechowska, Klaudia Król, Adam Kurzyk, Zuzanna Stepień, Urszula Oleksiewicz, Karolina Kurczak, Martyna Guga, Oliwia Liro, Julian Zieliński, Nikola Grabacz, Aleksandra Liber, Wiktor Markiewicz, Oskar Hałuszko, Florencja Paluch, Amelia Kunkel, Martyna Ziółkowska, Hanna Prajwowska, Kacper Nakoneczny, Zofia Rucińska, Izabela Biliniewicz, Marta Owczarek.

Wszystkie prace można podziwiać na wystawie zorganizowanej w szkole. Uczestnikom gratuluję i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach.

Tkaniny, na których dzieci mogły wykonać swoje prace otrzymaliśmy z zakładu Politeknik w Rokicie, za co serdecznie dziękujemy. Dzieci wykorzystują je także na zajęciach koła technicznego. Organizator Urszula Szukalska.

 

23 grudnia 2016 r.

Konkurs "Choinka przestrzenna"

Został rozstrzygnięty konkurs na  choinkę przestrzenną. Praca mogła zostać wykonana dowolną techniką plastyczną, zachowując formę przestrzenną. W konkursie wzięło udział 32 uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej I-III gimnazjum. Wykonane pracy pokazały, że uczestników cechuje kreatywność. Ich choinki wykonane były z takich materiałów jak: pióra, tapeta, siatka, papier, makaron, sznurek, plastikowe widelce i łyżeczki, itd. Wśród uczniów klas IV-VI zwyciężyli:

I miejsce

Wiktor Markiewicz

II miejsce

Zofia Plucińska

III miejsce

Izabela Biliniewicz

 

Wyróżnienie otrzymali

Martyna Pietrzak

Krzysztof Pawlak

Wioleta Charzyńska

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorem konkursu była p. Urszula Furza.

 

10 grudnia 2016 r.

Drugi turniej i drugie podium najmłodszych siatkarek

    W dniu 10 grudnia w Niechorzu odbył się turniej piłki siatkowej „Jedynki Niechorze 2016”. W zawodach wzięły udział 42. zawodniczki z Gryfic, Czaplinka, Bani, Kołobrzegu, Niechorza oraz Golczewa.

   Bardzo dobrze spisały się młode siatkarki z UKS Golczewita. Dwie z nich stanęły na podium tj. Paulina Bartniczuk zajmując II miejsce oraz Nikola Kapusta - III miejsce. Inne występujące zawodniczki golczewskiego klubu także spisały się bardzo dobrze zajmując odpowiednio: Martyna Mucha – XI miejsce, Maria Cieloch - XV miejsce i Martyna Guga - XXV miejsce. Wyniki pozwalają optymistycznie patrzeć na następne turnieje.
   Gratulujemy młodym siatkarkom sukcesów i wierzymy, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje jeszcze lepszymi wynikami na kolejnych zawodach. www.golczewo.pl

28 listopada 2016 r.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

READING AND GRAMMAR  28 listopada 2016 r.

Już po raz ósmy W Zespole Szkół Publicznych w Golczewie odbył się Międzyszkolny konkurs języka angielskiego. Od pięciu  lat konkurs obejmuje swym zakresem umiejętności czytania ze zrozumieniem, wykorzystaniem znajomości środków językowych i funkcji językowych popularnie mówiąc znajomością gramatyki. W konkursie wzięło udział osiem szkół powiatu kamieńskiego: SP Wrzosowo, SP Jarszewo, SP Kołczewo, SP Wolin, SP-1 Kamień Pomorski, SP-2 Kamień Pomorski, ZSP Golczewo, SP Wysoka Kamieńska. I etap konkursu  uczniowie napisali w swoich szkołach, a do Golczewa przyjechali tylko finaliści na poziomach klas czwartych, piątych i szóstych- 22 osoby. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą, za to zostali nagrodzeni drobnymi nagrodami rzeczowymi i dyplomami.

  Na poziomie klas czwartych zwyciężyli:

I miejsce - Emilia Wilczyńska SP-2 Kamień Pomorski

II miejsce – Anna Chełstowska SP Jarszewo

III miejsce - Erwin Kaczmarek SP Wolin

 

   Na poziomie klas piątych zwyciężyli:

 I miejsce- Igor Pałosz  SP Wolin

II miejsce –Weronika Jarema SP-2 Kamień Pomorski

III miejsce – Samanta Juszkiewicz SP Kołczewo

 

   Na poziomie klas szóstych zwyciężyli:

 I miejsce - Agata Wyka  ZSP Golczewo

II miejsce - Antoni  Przydryga SP-2 Kamień Pomorski

III miejsce - Natalia Konieczna SP Wolin

Puchar Dyrektora ZSP dla Najlepszej Szkoły  już po raz drugi otrzymała szkoła SP-2 Kamień Pomorski.

Nauczyciele języka angielskiego ZSP w Golczewie

26 listopada 2016 r.

Udane rozpoczęcie sezonu najmłodszych siatkarek

    Udanie rozpoczęły sezon najmłodsze siatkarki UKS GOLCZEWITA, które 26 listopada brały udział w turnieju "Gryfickie Singielki". W turnieju wzięło udział 64 zawodniczek ze Szczecina, Szczecinka, Goleniowa, Kołobrzegu, Połczyna Zdrój, Trzebiatowa, Czaplinka, Gryfic, Bani oraz Golczewa.

   W całym turnieju rozegrano 318 meczów na 9 boiskach. W zawodach brało udział 12 zawodniczek UKS Golczewita. Dla niektórych były to pierwsze zawody w życiu. W klasyfikacji końcowej dwie zawodniczki UKS Golczewita stanęły na podium zajmując II miejsce- Nikola Kapusta i III miejsce Paulina Bartniczuk. Zwyciężyła zawodniczka kołobrzeskiego klubu - Greczyńska Wiktoria. Pozostałe zawodniczki zajęły następujące miejsca:

9 Gajlun Julia
13 Cieloch Maria
27 Mucha Martyna
33 Pustelnik Klaudia
34 Guga Martyna
38 Kapczyńska Oliwia
42 Małecka Maja
43 Wereszczyńska Maja
50 Kwiręg Aleksandra
62 Jędrzejewska Nikola

    Pomimo rywalizacji zawodniczki wspólnie sobie kibicowały i dobrze się bawiły, integrując się z innymi uczestniczkami turnieju.
    Gorąco gratulujemy naszym młodym siatkarkom sukcesów i życzmy spełnienia siatkarskich marzeń. www.golczewo.pl

 

29 września 2016 r.

Laureaci konkursu Opowiem wam bajkę

   W czwartek, 29 września 2016 roku o godzinie 15.00 na pl. Solidarności 1 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie tematycznym organizowanym przez Muzeum Narodowe w Szczecinie Centrum Dialogu Przełomy „Opowiem wam bajkę…”.

   Wpłynęło ponad 50 prac z 18 szkół i placówek naszego województw.
   Celem konkursu było kształtowanie u uczniów postawy obywatelskiej oraz poszanowania tradycji, kultury własnego regionu i narodu. Konkurs miał również na celu rozwijanie zainteresowań historycznych, zwłaszcza związanych z bliższą i dalszą przeszłością oraz prezentację umiejętność pozyskiwania i kreatywnego wykorzystywania informacji z różnych źródeł. W atrakcyjny, oryginalny sposób poznawali przeszłość małej ojczyzny przez twórcze ukazanie opowieści związanych ze swoim miejscem zamieszkania. Udział w konkursie przyczynił się
z pewnością do wszechstronnego rozwoju i doskonalenia umiejętności związanych z edukacją  humanistyczną.
   Prace oceniane były zgodnie z przyjętymi w regulaminie konkursu kryteriami. Szczególnej ocenie podlegała umiejętność budowania wypowiedzi poprawnej pod względem językowym i stylistycznym w formie: bajki, baśni lub legendy.
   Wśród laureatów znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie.
   Igor Szukalski uczeń kl. I Gimnazjum im. M. Skłodowskiej – Curie zdobył II miejsce za pracę Bajka o rozkapryszonej królewnie, która w formie wierszowanej ukazywała różne elementy związane z topografią i historią okolic Golczewa. Igor w swojej bajce opowiedział z czego słynęły Kłęby, gdzie jest Dąb Władycha oraz dlaczego w Golczewie są dwa jeziora. Dodatkowo komisja wysoko oceniła walory estetyczne wykonanej pracy. Opiekunami merytorycznymi były panie Aldona Kaczmarek i Zdzisława Biernacka.
   Wyróżnienie I stopnia otrzymał duet Karolina Kurczak i Oskar Hałuszko, którzy stworzyli Legendę o baczysławskim dworku. Autorzy bajki podjęli interesującą próbę wyjaśnienia okoliczności jej powstania oraz nazwy. Wykorzystali przy tym rzeczywiste elementy architektury i krajobrazu
Baczysławia. Zespołem opiekowały się panie Bożena Mańczak i Beata Germanowicz.
   Konkurs objęty był patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Nagrodzonym uczniom i nauczycielom życzymy dalszych sukcesów i pomyślności w realizacji dalszych projektów.

 

2015/2016

 

10 czerwca 2016 r.

W czerwcu odbył się konkurs języka angielskiego, w którym uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat świata przyrody. Konkurs organizowany był przez Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim i przeznaczony był dla uczniów klas szóstych. Nasi reprezentanci to:

Julia Berezowska,

Martyna Włodarczyk,

Wiktoria Radecka,

Igor Szukalski

Krystian Janiszewski.

Sukces odniosła Martyna Włodarczyk, która zajęła II miejsce oraz Julia Berezowska, która zdobyła wyróżnienia. Opiekunem naszych reprezentantów była pani Elżbieta Kulesza. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

18 maja 2016 r.

Dnia 18. maja 2016 roku w SP nr 2 w Kamieniu Pomorskim odbył się finał Konkursu wiedzy o życiu i działalności papieża św. Jana Pawła II i św. Faustyny oraz z zakresu  przesłania Święta Miłosierdzia Bożego. Do zmagań przystąpili reprezentanci  z trzech szkół podstawowych powiatu kamieńskiego. Z SP w Golczewie test wiedzy  rozwiązywały następujące uczennice:

Weronika Nadzikiewicz z V a - uzyskała III miejsce,

Zuzanna Kwiręg z V a,

oraz najmłodsza uczestniczka konkursu – Nikola Kapusta z kl. IIIa.

Pytania okazał się bardzo szczegółowe i trudne. Obejmowały nie tylko fakty z życia obojga świętych, ale także daty z historii pontyfikatu papieża, oraz z orędzia miłosierdzia Bożego, które zapisała św. Faustyna w swoim Dzienniczku. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę rzeczową i dyplom. Do konkursu uczennice przygotowały się podczas konsultacji z  katechetką Danutą Grzejszczak.

   

12.05.2016 r.

I miejsce powiatowym konkursie na projekt o zdrowiu

Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w powiatowym konkursie na projekt „Trzymaj formę”, którego głównym przesłaniem było organizacja zdrowego stylu życia w szkole. Nasi uczniowie podczas wielu spotkań wykonywali zadania związane z propagowaniem zdrowego stylu życia. Podczas zajęć języka angielskiego pisali przepis, który musieli omawiać podczas wykonywania go na lekcji. Na zajęciach technicznych tworzyli piramidę zdrowia, jadłospis na jeden dzień, uczyli się nakrywać do stołu oraz wykonali prezentacje multimedialną. Nasz projekt nazywał się „Formatujemy się zdrowo” i zawierał szczegółowy opis, w jaki sposób dbamy w naszej szkole o to, aby każdy mógł rozwijać się prawidłowo. Uczestnikami projektu byli uczniowie klasy VIb:
Martyna Włodarczyk,
Marcin Szczepaniak,
Magdalena Romanowska,
Igor Szukalski,
Krystian Janiszewski,
Wiktoria Radecka,
Oliwia Kołodziejek,
Paweł  Glapa,
Amelia Bonecka,
Jakub Kuśmierek,
- opiekunkami projektu były p. Elżbieta Kulesza i Urszula Szukalska.

25 kwietnia 2016 r.

IV miejsce naszych uczniów w 39. Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W poniedziałek 25. kwietnia br. odbył się 39. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym, organizowany przez Powiatową Komendę Policji w Kamieniu Pomorskim oraz Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali testy, w drugiej do pokonania mieli kilkanaście przeszkód na torze przygotowanym na stadionie miejskim w Kamieniu Pomorskim. W turnieju udział wzięło dziewięć szkół podstawowych oraz cztery szkoły gimnazjalne z powiatu kamieńskiego. Naszą placówkę prezentowały drużyna Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego pod opieką p. Urszuli Szukalskiej. Uczniowie SP zajęli czwarte miejsce. Naszą szkołę reprezentowali:

Zuzanna Kwiręg,
Weronika Mańczak,
Igor Szukalski,
Kacper Strzelecki,
Gratulujemy!

24.04.2016 r.

W dniu 19 kwietnia   w Kamieńskim Domu Kultury odbył się Przegląd Zespołów Plastycznych. Dokonano rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia nagród. Wśród prac nagrodzonych znalazła się praca ucznia klasy trzeciej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego  z Golczewa – Kacpra Kalisza. Okładka którą wykonał zachwyciła formą, kolorystyką i pomysłem. Serdecznie gratulujmy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie na poziomie wojewódzkim.

16.04.2016 r.

Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej oraz Muzyki Zespołów Estradowych i Solistów

W sobotę, uczniowie naszej szkoły, którzy uczęszczają na koło gitarowe, wzięli udział w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej oraz Muzyki Zespołów Estradowych i Solistów. Zmagania odbyły się na etapie powiatowym. Nasz zespół instrumentalny ten dzień zakończył sukcesem. Prezentując dwie piosenki „Bieszczady” oraz  „Kamień z napisem Love” zdobył wyróżnienie i tym samym przepustkę do udziału w przeglądzie wojewódzkim, który będzie miał miejsce w Szczecinie pod koniec czerwca. Mamy nadzieję, że pani Mariola Gradek wraz z gitarzystami:
Wiktorią Kiełbasą,
Aleksandrą Suchomską,
Kamilą Adamowicz,
Natalią Lis,
Hanną Dziewulską,
Jakubem Pajestką,
Jakubem Szymanowskim,
Jakubem Skomorowskim,
Kacprem Bociańskim,
Igorem Szukalskim,
Wiktorem Markiewiczem
- odniosą kolejny sukces na szczeblu wojewódzkim.

 

01.04.2016 r.

Eliminacje gminne ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej

    W dniu 1 kwietnia br. w GOKiS w Golczewie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Eliminacje te poprzedzone były eliminacjami środowiskowymi, w których wzięło udział 73 uczniów. Do eliminacji gminnych zakwalifikowało się 15 uczestników, którzy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych.

Po dokonaniu oceny zakwalifikowano do eliminacji powiatowych następujących uczestników:
I grupa wiekowa (szkoła podstawowa)
1.  Wyka Agata                       SP Golczewo    
2.  Markiewicz Wiktor           SP Golczewo
3.  Opowicz Tomasz              SP Golczewo

    
II grupa wiekowa (gimnazjum)
1. Szymczak Dominika      Gimnazjum Golczewo
2. Gmińska Karolina          Gimnazjum Golczewo
3. Decyk Paulina                Gimnazjum Golczewo

   Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy zaś opiekunowie podziękowania i drobne upominki. Nagrodę specjalną dla najmłodszej uczestniczki ufundowała p. dyrektor ZSP w Golczewie - Aldona Kaczmarek a dla najmłodszego uczestnika Burmistrz Golczewa - p. Andrzej Danieluk.
   Organizatorzy oraz uczestnicy turnieju i ich opiekunowie serdecznie dziękują Burmistrzowi Golczewa p. Andrzejowi Danielukowi oraz Dyrektorowi GOKiS w Golczewie p. Agacie Grzybowskiej za pomoc i wsparcie w organizacji gminnych eliminacji OTWP.
   Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach tego turnieju, a wszystkich chętnych już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach OTWP.

25.02.2016 r.

Sportowe sukcesy naszych uczniów

   W czwartek 25 lutego br. reprezentacje szkół podstawowych z Wysokiej Kamieńskiej oraz Golczewa  wzięły udział w MISTRZOSTWACH POWIATU w PIŁCE RĘCZNEJ. Tradycyjnie zawody zostały rozegrane na hali widowiskowo - sportowej w Dziwnowie. Do turnieju przystąpiło 7 drużyn z naszego powiatu m. in: z Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Kołczewa oraz Wolina.

   Po fazie grupowej nasze drużyny, które wyeliminowały Dziwnów oraz Kamień Pomorski nr 2, rywalizowały w półfinałach. W pierwszym z nich ekipa z Wysokiej uległa nieznacznie chłopcom ze szkoły podstawowej nr1 w Kamieniu Pomorskim. W drugim półfinale Golczewo pewnie zwyciężyło z Wolinem.
   W kolejnym meczu o III miejsce Wysoka pokonała Wolin 2:1. W finale chłopcy z Golczewa po dogrywce i dramatycznej końcówce zwyciężyli rówieśników z Kamienia Pomorskiego 5:4.
   Cały turniej zdominowała zacięta rywalizacja, podczas której chłopcy z naszej gminy wzajemnie się dopingowali.
Składy naszych reprezentacji:
SP Wysoka Kamieńska:
Kryspin Leśniak, Dorian Fortulański, Patryk Kałużny, Kacper Jakowienko, Dawid Ziółkowski, Olaf Pawełczyk, Paweł Walaszczyk, Gracjan Typek, Dawid Strumiński. Opiekun Bartłomiej Musiał.
 SP Golczewo:
Kacper Strzelecki,
Tomasz Opowicz,
Igor Szukalski,
Krystian Janiszewski,
Marcin Dyszel,
Dawid Sowiński,
Bartłomiej Tesarski,
Eryk Górka,
Maciej Markiewicz.
Opiekun Jacek Hałuszko

29.01.2016 r.

29 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów: plastycznego pt. Łowiectwo w oczach dzieci oraz przyrodniczo – łowieckiego pt. Magia łowiectwa. Współorganizatorem konkursów było Koło Łowieckie Żubr. Celem takich form, współzawodnictwa uczniów, jest kształtowanie właściwych postaw dzieci i młodzieży wobec przyrody oraz możliwość poznawania tradycji, etyki i obyczajów łowieckich. Wskazują prawdę o ogromnej pracy tych instytucji na rzecz odnowy przyrody. W świetlicy szkolnej wystawiono najlepsze prace uczniów – makiety i prace malarskie. Uczniowie, którzy wygrali:

I miejsce – Izabela Biliniewicz i Igor Szukalski,
II miejsce - Oskar Hałuszko,
III miejsce Mateusz Cieślikiewicz i Patrycja Nowak.

W konkursie przyrodniczo – łowieckim wśród najlepszych znaleźli się:

Julian Zieliński – I miejsce,
II miejsce Wiktor Markiewicz i Izabella Biliniewicz,
III miejsce – Wiktoria Radecka.

Nagrody ufundowało Koło Łowieckie „Żubr”, a wręczyli panowie Aleksander Germanowicz, Sławomir Pustelnik i Aleksander Germanowicz junior.

14.01.2016 r.

Laureat VI Wojewódzkiego Przeglądu Misteriów Bożonarodzeniowych

 Wielka radość towarzyszyła uczestnikom gali podsumowującej VI Wojewódzki Przegląd Misteriów Bożonarodzeniowych w Kamieniu Pomorskim. Po dwóch dniach zmagań prezentacji osiemnastu zespołów teatralnych z województwa zachodniopomorskiego 9.01.2016 r. ogłoszono laureatów, wśród których, po raz kolejny znalazł się zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie.

   Za występ Anielskie Jasełka grupa golczewska otrzymała tytuł laureata i Puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Nagrody indywidualne otrzymały uczennice klasy III b Oliwia Kapczyńska za najlepsze aktorstwo wśród aniołów i Hania Kolasińska za najlepiej prezentującą się tancerkę.
   Wspaniałym wyróżnieniem była nagroda dla instruktorek spektaklu pań Zdzisławy Biernackiej, Wioletty Pokwapisz i Danuty Grzejszczak za projekty kostiumów.
   W tegorocznym Przeglądzie Misteriów wzięło udział ponad 480 uczniów i 40 opiekunów, a nasza szkoła była się wśród najlepszych. Oceny przedstawień dokonywali profesjonalnaliści, na co dzień związani z teatrem, katechezą i kulturą, tym bardziej jesteśmy dumni z naszego sukcesu.
   Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

 

14.12.2015 r.

Wyniki konkursu

na „NAJCIEKAWSZĄ OKŁADKĘ KSIĄŻKI”

 

Klasy I – III

I miejsce   – Julia Kolec – kl. Ia

II miejsce  – Aleksandra Kawecka – kl. Ib

III miejsce – Artur Kwiatkowski – kl. IIa

                     Wiktoria Hołub – kl. IIc

Klasy IV – V

I miejsce – Paweł Grzejszczak – kl. Vb

II miejsce – Igor Szukalski – kl. VIb

III miejsce – Izabela Biliniewicz – kl. Vb

                     Patrycja Nowak – kl. Vb

Gimnazjum

Wyróżnienie

Krzysztof Grzejszczak­- kl.1c

Wyróżnienia

Amelia Mazur – kl. Ic

Aleksandra Liber – kl. IIIa

Aurelia Ciężyk – kl. IId

Emilia Prusak – kl. IIa

Zuzanna Auguścik – kl. Ib

Alan Nocko – kl. IIc

Karol Nocko – kl. Id

Martyna Furmanek – kl. Ib

Jolanta Tesarska – kl. Ia

Aleksandra Pokorska – kl. IIa

Olimpia Kucharska – kl. IId

Jakub Witkowski – kl. IIc

Wiktoria Czerwonka – kl. IId

Martyna Ślefarska – kl. IId

Krystian Janiszewski – kl. VIb

Magdalena Romanowska – kl. VIb

Oliwia Kozłowska – kl. Ia

Maciej Markiewicz – kl. VIa

Martyna Pietrzak – kl. IVb

Błażej Włodarczyk – kl. Ic

Estera Jędrulak – kl. IIc

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na apelu wychowawczym w styczniu.

Komisja konkursowa:
Aldona Kaczmarek
Renata Baraniak
Zdzisława Biernacka
Monika Grządzielska

 

17.11.2015 r.

"Moje Miasto Golczewo ma już 25 lat"

W lipcu br. z okazji 25-lecia Golczewa został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Moje Miasto Golczewo ma już 25 lat”. Zgłoszone prace przedstawiają najbardziej znane miejsca, które kojarzą się z naszym Golczewem. W dniu 17 listopada br. podczas szkolnego apelu Burmistrz Golczewa pan Andrzej Danieluk dokonał uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursu.

kat. kl. I-III szkoła podstawowa:

I miejsce – Artur Kwiatkowski kl. 2a
II miejsce – Amanda Zabłocka kl. 2 d
III miejsce – Michał Adamowicz kl. 2 a

kat. kl. IV-VI szkoła podstawowa:

I miejsce – Igor Szukalski kl. 6 b
II miejsce – Karolina Kurczak kl. 4 b

Wyróżnienia:

Kamila Skiba kl. 2 d
Oliwia Majchrzak kl. 2 d
Aurelia Ciężyk kl. 2 d
Olimpia Kucharska kl. 2 d
Aleksandra Pokorska kl. 2 a
Krzysztof Strycharczyk kl. 2 a
Piotr Mikołajczyk kl. 2 d

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za prace ukazujące najpiękniejsze zakątki Golczewa.

http://www.golczewo.pl/aktualnosci/pokaz/2538.dhtml

 

17.11.2015 r.

Zbieracz baterii

Rola edukacji ekologicznej w kształtowaniu postaw przyjaznych środowisku jest ogromna, szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży, najbardziej wrażliwych na otaczającą przyrodę, u których silnie pobudzone są zdolności poznawcze. Bardzo ważnym zadaniem w naszej szkole jest wyrobienie nawyku segregacji odpadów, poszanowania przyrody i otaczającego środowiska. Dlatego wzorem lat ubiegłych w roku szkolnym 2014/2015 uczniowie Zespołu Szkół Publicznych brali udział w konkursie ekologicznym "Zbieracz baterii". Łącznie 23 uczestników uzbierało około 125kg baterii. Ilości przekazywanych baterii mieściły się w granicach od 25dag do 36kg .

Wyniki konkursu

I miejsce - Biliniewicz Izabela kl. V a
II miejsce - Poddębniak Maja kl. VI b
III miejsce - Szukalski Igor kl. VI b
Wyróżnienie - Major Jakub kl. II b

Dyplom za udział otrzymali:
Dusiak Filip, Wiączek Wojciech, Katowicz Magdalena, Grzejszczak Paweł, Madej Oskar, Tomczyk Jakub, Kamiński Kamil, Krukowski Mateusz, Grabowska Alicja, Furmanek Piotr, Zielińska Aleksandra, Cebulski Aleksander, Kuśmierek Jakub, Strycharczyk Krzysztof, Forgiel Rozalia, Opowicz Julia, Nowak Patrycja, Kasperek Aleksandra, Dębowczyk Weronika

 Najaktywniejsi zbieracze otrzymali nagrody zaś wszyscy uczniowie pamiątkowe dyplomy.

Organizator Beata Piotrowska

 

16.11.2015 r.

Szkolny Konkurs na najciekawszą aplikację na tkaninie szytą ręcznie pt. "Jesień"

Uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w kolejnym konkursie związanym z tematyką jesienną.  Prace dostarczone przez uczniów były okazałe i w większości zgodne z tematem. Ucznowie mieli za zadanie naszyć aplikacje na tkanianie. Regulamin dopuszczał dodatkowo naszywanie guzików, koralików, wstążek, cekinów, itp.  Komisja w składzie: p. Beata Piotrowska, p. Joanna Sztukin, p. Renata Baraniak kierując się wytycznymi zawartymi w regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej szkoły oraz w gablocie z ogłoszeniami:

- praca musi zostać wykonana samodzielnie na tkaninie, którą przydziela organizator (osoby chętne zgłaszają się do organizatora po tkaninę),
- materiały włókiennicze do przyszycia we własnym zakresie,
- aplikacja może zawierać przyszyte guziki, cekiny, koraliki,
- praca w całości musi być szyta ręcznie,
 

wytypowały zwycięzców:

I miejsce Igor Szukalski kl. 6b
II miejsce Wiktor Markiewicz 5a

III miejsce Karolina Kurczak 4b

Wyróżnienia otrzymują:

Martyna Pietrzak 4b
Nikola Szrajber 6b
Ewa Jabczuga 6b
Weronika Nadzikiewicz 5a
Marcin Krukowski 4b
Adam Kurzyk 4b
Weronika Pęcka 6a
Julian Zieliński 5b

Dyplom za udział otrzymują:

Oskar Hałuszko 4b
Tomasz Guga 6a
Izabela Biliniewicz 5b
Mateusz Cieślikiewicz 5b
Aleksandra Król 6b
Margareta Podedworna 6a
Paweł Grzejszczak 5b
Nikola Walukiewicz 6b
Maja Poddębniak 6b
Julita Podedworna 6a
Marcin Dyszel 6a
Ola Zielińska 5b
Patrycja Nowak 5b
Hanna Dziewulska 4b

W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas IV-VI. Prace zostały zaprezentowane na wystawie. Organizatorem konkursu była pani Urszula Szukalska.

 

11.11.2015 r.

Szkolny konkurs na rysunek komputerowy pt. "Dary jesieni" rozstrzygnięty!

Zakończył się konkurs grafiki komputerowej. Uczniowie klas I-VI mogli wykazać się umiejętnością wykorzystania narzędzi edytora grafiki. Prace rozpatrywane były w dwóch przedziałach wiekowych: klasy I-III i IV-VI.Komisja w składzie: p. Joanna Sztukin, p. Joanna Pajestka, p. Urszula Furza wytypowały zwyciężców:


Na poziomie klas I-III

I miejsce - Jolanta Tesarska kl. 1a
II miejsce - Fabian Zelerowicz kl. 1b
III miejsce - Julia Kolec kl. 1a

Wyróżnienie - Oliwia Kapczyńska kl. 3b

Na poziomie klas IV-VI:

I miejsce - Paweł Grzejszczak kl. 5b
II miejsce - Igor Szukalski kl. 6b

III miejsce - Natalia Furmanek kl. 5a
Wyróżnienie - Wiktor Markiewicz kl. 5b

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Organizatorem konkursu była p. Urszula Szukalska.

 

23 10.2015 r.

Zakończyły się szkolne etapy Konkursów Kuratoryjnych w szkole podstawowej. Trzy konkursy: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego wyłoniły reprezentantów naszej szkoły. Etap rejonowy odbędzie się w listopadzie.

Szkołę podstawową reprezentować będą:

w Konkursie Języka Polskiego
Wiktoria Radecka,
Wiktor Markiewicz,
Julian Zieliński,

w Konkursie Matematycznym

Tomasz Opowicz,
Kacper Strzelecki,
Julita Podedworna,
Igor Szukalski,

w Konkursie Języka Angielskiego

Tomasz Opowicz,
Martyna Włodarczyk,
Julita Podedworna,
Tomasz Guga                                                                                             

Wszystkim życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursów!