Starszaki

Co słychać u starszaków w przedszkolu w Golczewie?
Grupa starszaków z przedszkola w Golczewie w roku szkolnym 2009/2010 liczy
19 – pięciolatków i 6 – czterolatków. Starszaki, które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola (a jest ich 7), szybko zaadaptowały się do grupy rówieśniczej. Obecnie wszystkie chętnie przychodzą do przedszkola. Są radosne, aktywne i ciekawe świata. Od pierwszych dni pod opieką nauczycielki Aliny Tesarskiej podejmują różnorodną działalność. Rysują, malują, wycinają, śpiewają, tańczą.
Podczas wspólnych zabaw i zajęć uczą się samodzielności, współdziałania w zespole, poznają zasady obowiązujące w grupie, uczą się dbania o wspólną własność. Wzajemne kontakty sprzyjają kształceniu mowy, bogaceniu słownictwa, co z kolei przyczynia się
 do nabywania umiejętności wyrażania swoich potrzeb, myśli i uczuć.
Niżej prezentowane zdjęcia ukazują migawki z życia przedszkola. Na jednym dziewczynki kolorują w książeczkach, tuż obok grupka chłopców buduje z klocków.
Na innym zdjęciu dzieci w szatni prezentują swoje prace plastyczne: składanki papierowe „Szpaczki Mądraczki” wykonane techniką origami oraz „Samochody”.
Radosne buzie dzieci pokazują, że czują się one tu dobrze, a przedszkole sprzyja wszechstronnemu ich rozwojowi.
                                                    Opracowanie: Alina Tesarska