2022-12-21 13:13:51

Podsumowanie projektu "DNI PORTU W SZKOLE"

„Dni portu w szkole” to autorski projekt realizowany przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. partnera wspierającego edukację dzieci i młodzieży. Obejmuje on cykl prelekcji wśród dzieci i młodzieży poświęconych funkcjonowaniu portów w Szczecinie i Świnoujściu oraz ich znaczeniu dla regionu, kraju i świata.
W ramach projektu w naszej szkole uczniowie podczas zajęć o tematyce morskiej poznali znaczeni portów w Szczecinie i Świnoujściu dla naszej gospodarki. Uczniom przedstawiono zakres funkcjonowania portów oraz ich historię. Na podstawie zdobytych wiadomości uczniowie klas VII i VIII przygotowali lapbooki, które wzięły udział w konkursie plastycznym.
Do konkursu swoje place zgłosili również uczniowie klas I - III oraz IV –VI. Komisja konkursowa wyłoniła najlepsze prace:

Kategoria klasy I – III:

I miejsce – Ryszard Wiączek
II miejsce – Nadia Pawłowska
II miejsce – Tymoteusz Gawroński

Kategoria klasy IV – VI:

I miejsce – Julia Odrzywolska
II miejsce – Anna Wereszczyńska
III miejsce – Oliwier Popek

Kategoria klasy VII – VIII:

I miejsce – Julia Kolec
II miejsce – Amelia Kalinowska