2023-04-23 19:48:11

Sukces uczniów w XLIV Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowego

W piątek 21 kwietnia br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbył się Etap Powiatowy 44 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowy przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych.
Celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej oraz popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się na drogach.W eliminacjach zmierzyło się 5 szkół podstawowych z całego powiatu kamieńskiego. Podobnie jak w poprzednich edycjach, rywalizacja odbywała się w konkurencjach: ze znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdy sprawnościowej rowerem na torze przeszkód i w miasteczku ruchu drogowego.

W tym roku najlepszą drużyną w roczniku 2008 i młodsi okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie, która zgromadziła 41 punktów karnych, drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie z 59 punktami karnymi, na najniższym stopniu podium znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kamieniu Pomorskim z 60 punktami karnymi.

W klasyfikacji indywidualnej najlepiej zaprezentował się Kacper Jasik ze Szkoły Podstawowej Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim, który na swoim koncie zgromadził 10 punktów karnych, na drugim miejscu z 11 punktami karnymi uplasował się Mieszko Gajlun ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie, natomiast trzecie miejsce przypadło Zuzannie Zając ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie, która na swoim koncie zgromadziła 13 punktów karnych.
Opiekunem grupy była p. Joanna Sztukin.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego będzie reprezentowała nasz powiat w konkursie na szczeblu wojewódzkim 19 maja w Szczecinie.

Podczas konkursu na uczestników oraz opiekunów czekał ciepły poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Staszic działające przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim, natomiast słodki poczęstunek został ufundowany przez pana Wiesława Żelka, właściciela Piekarni Ciastkarni Żelek.

Etap Powiatowy 44. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowy przeszedł do historii. Jednak w tym miejscu należy wspomnieć, iż konkurs finansowany był ze środków Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim, Urzędu Miejskiego w Dziwnowie, Urzędu Miejskiego w Golczewie, Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim, Urzędu Miejskiego w Wolinie oraz z Programu Społecznik na lata 2022-2024.