2023-05-22 08:46:00

Półfinał Turnieju o Puchar Zachodniopomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie

W ramach kampanii od początku roku szkolnego 2022/2023 w wybranych szkołach województwa zachodniopomorskiego zostały przeprowadzone akcje pomiaru natężenia oświetlenia w klasach, sprawdzenie ergonomii stanowisk nauki uczniów, dostosowanie wagi tornistrów do wagi dzieci, przeprowadzono badania wzroku, a także prowadzono prelekcje i pogadanki z uczniami i ich rodzicami. W ramach podsumowania powyższych działań i całej kampanii został zorganizowany turniej w zbijaka. Półfinały gry zostały zorganizowane w trzech okręgach powiatowych województwa zachodniopomorskiego tj. koszalińskim, szczecińskim i drawskim. Finał turnieju zaplanowany jest na dzień 02 czerwca 2023r. w Szczecinie z udziałem zwycięskich drużyn z poszczególnych okręgów.

25 kwietnia odbyły się rozgrywki okręgu szczecińskiego. Przystąpiło 9 drużyn ze szkół podstawowych z powiatów: Miasto Szczecin, Miasto Świnoujście, powiat policki, stargardzki, gryfiński, pyrzycki, myśliborski, goleniowski i kamieński. W wyniku zaciętej rywalizacji zwycięskimi drużynami okazały się

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu

II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie

III miejsce - Szkoła Podstawowa im. St. Władysława Reymonta w Cychrach

VII miejsce – Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Golczewie

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom turnieju za świetną zabawę, pokaz umiejętności sportowych i godną podziwu rywalizację.