2023-05-22 10:33:56

Matematyczny Kangur - wyniki konkursu

16 marca 2023 roku 46 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie. Zadania były jak zwykle nietypowe i bardzo trudne. Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Głównym organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, przeprowadzające konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów.

Konkurs miał charakter jednorazowego testu. W ciągu 75 minut uczniowie zmagali się z zadaniami o różnym stopniu trudności. Konkurs przeprowadzony został w naszej szkole w czterech kategoriach:

Żaczek – klasy 2. szkół podstawowych;
Maluch – klasy 3. i 4. szkół podstawowych;
Beniamin – klasy 5. i 6. szkół podstawowych;
Kadet – klasy 7. i 8. szkół podstawowych.

Miło nam zakomunikować, że WYRÓŻNIENIE  w tegorocznym konkursie otrzymali:

• Pustelnik Oskar,
  • Jakubowski Oliwier,
  • Kawka Michał.

Wyróżnieni uczniowie zostaną nagrodzeni zgodnie z ustaleniami ogólnopolskiego organizatora. Każdy konkursowicz otrzymał pamiątkową układankę przestrzenną.

Wszystkim gratulujemy ogromnej wiedzy, odwagi i zaangażowania oraz życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych!