2023-06-01 09:04:10

Turniej BRD w Szczecinie

Nasi uczniowie reprezentowali powiat kamieński w Finale Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla uczniów Szkół Podstawowych, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 41 w Szczecinie.
Celem turnieju BRD jest podniesienie poziomu wiedzy i kwalifikacji młodych uczestników ruchu drogowego oraz przygotowania dzieci i młodzieży do bezpiecznego, odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym jak również zwiększenie świadomości o istniejących zagrożeniach wśród uczestników ruchu drogowego.

Gabrysia, Zuzia i Mieszko musieli zmierzyć się z 18 drużynami z całego województwa. Wykazali się dużą wiedzą i opanowaniem. Do pokonania mieli miasteczko ruchu drogowego, rowerowy tor przeszkód, test wiedzy oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.