2023-06-01 09:11:25

Uczniowie klas pierwszych na warsztatach w Bełcznej

29 maja 2023 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami, B. Piotrowską i S. Wyką, odwiedzili niezwykle urocze miejsce – „Dworek Tradycja”
w Bełcznej.  Po dokonaniu podziału na trzy grupy udali się w osobne miejsca w towarzystwie pań edukatorek. W każdym z nich wysłuchali opowieści o dawnych polskich zwyczajach. Poznali historię brudu, środków piorących czyli „drogę” od balii do maglownicy. Wykonali pachnące mydełko dla siebie, próbowali dawnego sposobu prania kijanką oraz z użyciem tary i prasowali żelazkiem „z duszą”. Wysłuchali historii regionalnych wypieków i częstowali się pysznym ciastem oraz kompotem. Wyrabiali także ciasto, a potem próbowali upieczonych podpłomyków. W ogrodzie otaczającym budynek, bawili się oraz spożywali posiłek. Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły. To było bardzo ciekawe doświadczenie.