2023-06-01 09:14:21

Konkurs "Lekturiada - w poszukiwaniu urody słowa"

W tym roku Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Dyrektor Książnicy Pomorskiej w Szczecinie zaprosili uczniów naszego regionu do   IV edycji konkursu pt. „Lekturiada – w poszukiwaniu urody słowa”. Przedsięwzięcie skierowane było  do klas IV-VIII szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego.

Celem  konkursu jest poszukiwanie w lekturach tego, co jeszcze nieodkryte, urody słowa i piękna języka. Pracownicy bibliotek szkolnych we współpracy z pracownikami bibliotek miejskich, gminnych i powiatowych oraz nauczyciele języka polskiego przygotowywali  ciekawe lekcje, pogadanki przybliżające lektury szkolne, ich autorów i czasy, w których zostały napisane. Wzorem wyboru lektury na Narodowe Czytanie uczniowie szkół podstawowych mieli  wybierać lekturę poprzez głosowanie. W naszej szkole wybrano utwór C.S. Lewisa  "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa".

Eliminacje szkolne odbyły się 27 kwietnia 2023 roku. Uczniowie czytali fragmenty  lektury, a jury spośród 22 uczestników wybrało najciekawszą interpretację, której autorką była uczennica klasy 5b, Maja Kocyła.

Wyłoniona laureatka etapu szkolnego reprezentowała naszą placówkę w Wielkim Finale Lekturiady w Szczecinie 30 maja 2023 roku.

Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów!