2023-06-13 14:44:26

Konkurs recytatorski "Spotkanie z Julianem Tuwimem"

Uczniowie klas 1-3 zakończyli zmagania w ramach konkursu recytatorskiego. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją Juliana Tuwima, rozwijanie zdolności recytatorskich, prezentowanie i promowanie talentu uczniów oraz zachęcanie do publicznych występów. Każda klasa wytypowała dwóch reprezentantów do ścisłego finału. Przygotowane recytacje były oceniane przez Komisję z uwzględnieniem pamięciowego opanowania tekstu, interpretacji słownej oraz ogólnego wrażenia artystycznego. Po wysłuchaniu prezentacji uczniów Komisja konkursowa wybrała ?Mistrza Recytacji? na każdym poziomie:

• klasy pierwsze - Hania Sadłocha kl. 1b
  • klasy drugie - Natalka Pawłowska kl. 2b
  • klasy trzecie - Aurelka Och kl. 2a.

W etapie finałowym udział brali także: Ola Kowalik kl. 1b, Lena Kurzawińska kl. 1a, Hania Pietryniak kl. 1a, Amelka Pytlas kl. 2a, Rysio Wiączek kl. 2a, Hania Bott kl. 2b, Mateusz Guga kl. 3a, Zosia Kawka kl.3b, Ala Kalinowska kl. 3b.

Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Uczestnikom konkursu gratulujemy oraz zachęcamy do udziału w kolejnych jego edycjach.