2023-09-29 13:28:13

Konkurs "Z kart pamiętnika"

Konkurs "Z kart pamiętnika”

W maju 2023 roku zakończył się  konkurs tematyczny dla uczniów klas V–VIII szkół podstawowych naszego regionu zatytułowany "Z kart pamiętnika”. To już kolejna edycja, w której uczniowie ZSP w Golczewie biorą udział. Organizatorem wydarzenia było Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu . Zadanie uczestników polegało na stworzeniu pamiętnika osoby, która brała udział w niełatwym procesie powstawania i funkcjonowania placówek oświatowych na Pomorzu Zachodnim tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. Część literacka musiała zawierać nieznane szerzej lokalne informacje i uwzględniać przełomowe momenty z najnowszej historii regionu oraz Polski po 1945 roku. Część plastyczną stanowiły ilustracje oraz  zdjęcia opisywanych zdarzeń.

27. września 2023 roku w  Muzeum Narodowym  w Szczecinie – Centrum Dialogu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu nawiązujące  do 250. rocznicy ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego centralnego organu władzy oświatowej w Polsce. Spośród wielu szkół z województwa zachodniopomorskiego  uczennica naszej placówki Antonina Kozioł z klasy VII B  uzyskała tytuł laureata,  zajmując 3. miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów!