2023-10-02 12:51:31

Cała szkoła czyta dzieciom

29. września uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w obchodach  Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Dziękuję bardzo wszystkim nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji głośnego czytania. Zachęcam wszystkich rodziców, aby codziennie 10-15 minut przeznaczyli na głośne, wspólne czytanie. Zapraszam wszystkich czytelników do częstego odwiedzania naszej  biblioteki szkolnej.

Agnieszka Katowicz Stróż