2023-11-10 21:18:03

Archiwum aktualności 2017

Z okazji Święta Niepodległości, 10 listopada 2023 roku uczniowie klasy 3a i 3b, wraz z wychowawczyniami – panią Renatą Baraniak i panią Bogumiłą Rudolf, zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. W podniosły nastrój wprawiły słuchaczy patriotyczne pieśni, zaśpiewane przez uczniów. Motto przewodnie nawiązywało do tytułu piosenki: „Zachwyca nas Polska”. Dzieci pokazały, że słowo „ojczyzna” przez każdego może być rozumiane inaczej. Wcielając się w rolę dziennikarzy, miały okazję zapytać publiczność o to, czym jest dla nich Polska. Przedstawienie skłoniło do refleksji zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pokazało, że Polska to nasz wspólny dom i powinniśmy mieć świadomość, jak bardzo jest dla nas ważna.
                                                                                        Bogumiła Rudolf

Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie ponownie włączyli się w akcję pn. "Szkoła do hymnu". 10 listopada o godz. 11:11 wszyscy wspólnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".