2023-11-29 11:03:18

Kubuś Puchatek

Tradycją naszej szkoły jest, że 25 listopada w rocznicę powstania pluszowego misia obchodzimy urodziny najbardziej znanego wszystkim Kubusia Puchatka.

Żółty niedźwiadek w czerwonym kubraczku, ukochany bohater dzieci i dorosłych, w tym roku obchodzi swoje 97 urodziny. Z tej okazji w świetlicy szkolnej uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej uczestniczyli w urodzinowych zajęciach, na których poznali bohaterów oraz prawdziwą historię powstania książki o sympatycznym misiu. Dzieci pokolorowały bohaterów Stumilowego Lasu i z rozsypanki literowej ułożyły ich imiona. Pomogły Kłapouchemu doczepić zgubiony ogon. Radości i śmiechu było co niemiara! Na koniec zajęć każdy otrzymał Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia i małe co nieco.

Małgorzata Kowalik
                                                                                      Justyna Suszek