2024-02-29 12:59:57

Czekoladowy autobus w klasie 1A

Dnia 22 lutego do klasy 1A  zawitał „Czekoladowy Autobus”,  jedyny autobus w Polsce, w którym dzieci przeniosły się w czekoladowy świat.

Spędziliśmy  wspaniały czas na zabawie w cukierników. Zajęcia w czekoladowym autobusie pozwoliły nam  poznać historię czekolady, technik jej przygotowania oraz wykorzystania.
   Nasze zajęcia były  wyjątkowe, sprawiły nam dużo radości, pobudziły  wyobraźnię, zachęciły  do precyzyjnego tworzenia prawdziwej czekolady o zawartości 85% kakao.
Dzięki tym warsztatom mogliśmy:

• stworzyć własnoręcznie swoją wymarzoną tabliczkę czekolady,
  • zobaczyć jak powstaje czekolada oraz poznać jej historię,
  • pobawić się formami z czekolady.

Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom  „Mistrza Czekolady” a swoje czekoladowe wyroby zabraliśmy do domu. Autobus miał  służyć temu, aby poznać zawód cukiernika, a poprzez degustację oraz pogadankę przekazać dzieciom wiedzę na temat, jak odróżniać czekoladę zdrową od wyrobu czekoladopodobnego.