2024-05-08 11:18:57

Biblioteka - miejsce na czasie! Pierwsza wizyta przedszkolaków i sześciolatków w bibliotece szkolnej.

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek.
My również, u naszych wychowanków od najmłodszych lat kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. Mamy świadomość, że wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka, dlatego staramy się zainteresować literaturą, która pobudzi wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych.

7. i 8. maja dzieci z grup przedszkolnych odwiedziły szkolną bibliotekę.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.

Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.