2024-05-27 13:09:58

Dar uczniów SP w Golczewie dla Planety Ziemi

W dniu 24 kwietnia 2024 r. uczniowie wszystkich klas SP w Golczewie wraz z nauczycielami wzięli udział w obchodach Dnia Ziemi. Z tej okazji odbyło się sprzątanie terenów zielonych w naszym mieście. Każda klasa porządkowała obszar, który wcześniej został jej wyznaczony. Akcja „Sprzątanie Świata” była nie tylko okazją do pozbierania śmieci z naszego otoczenia, ale także doskonałą lekcją ekologii i odpowiedzialności za planetę. Dzieci zdobyły wiedzę na temat ochrony środowiska i nauczyły się, jakie działania mogą podjąć, aby przyczynić się do poprawy stanu błękitnej planety, która jest domem nas wszystkich – ludzi, roślin i zwierząt. Przy współpracy Nadleśnictwa Rokita zorganizowaliśmy ognisko nad jeziorem, w malowniczej scenerii okolic źródełka i Golczewskiej Żabki. Wspólny odpoczynek po wykonanym zadaniu i pieczenie kiełbasek zwieńczyło pracę uczniów. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a dzieci dostały podarek w postaci magnesów na lodówkę, które ufundowało Nadleśnictwo Rokita. Akcja ta sprawiła wszystkim nam wiele radości i w znakomitych humorach wróciliśmy do szkoły.