2024-06-23 19:23:30

Wycieczki klas czwartych w roku szkolnym 2023/2024

Wychowawcy klas czwartych zadbali o to, aby uczniowie uczyli się nie tylko w ławce szkolnej, ale również zdobywali  nowe doświadczenia w bezpośredniej styczności z otoczeniem. Wychowankowie mieli możliwość uczestniczenia w szeregu zajęć, które mogły zastąpić np. lekcję techniki, przyrody, języka polskiego, matematyki czy historii. Były to:

• warsztaty i pokazy na terenie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego,
  • wycieczka do Krainy Bombek w Koszalinie,
  • wycieczka do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie,
  • Obchody Dnia Ziemi – udział uczniów w akcji Sprzątanie Świata,
  • zwiedzanie Wolińskiego Parku Narodowego, muzeum, udział w grach tematycznych zakończonych piknikiem,
  • wędrówka leśnym szlakiem  oraz piknik przy ognisku z okazji Dnia Dziecka (integracja, gry i zabawy).

Zajęcia wpłynęły na pogłębienie emocjonalnego i poznawczego stosunku ucznia do otaczającej go rzeczywistości. Rozbudziły zainteresowania, rozwinęły wiedzę. Dzieci miały możliwość łączenia zdobytych wiadomości z praktyką i      doświadczeniem. Obserwując mogły formułować swoje opinie i sądy.

Z pewnością podjęte działania to krok w kształtowanie wrażliwości młodego człowieka na otaczający go świat, ludzi, przyrodę, kulturę oraz naukę współdziałania w zespole!