2013-03-26 09:13:57

Sprawdzian szóstoklasisty

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

04 kwietnia 2013r.

Czas trwania sprawdzianu wynosi 60 minut. Uczeń zobowiązany jest do punktualnego przybycia do szkoły w dniu sprawdzianu o godz. 8.00.

W tym dniu obowiązuje strój apelowy. Proszę ubrać się ciepło.

Nie wolno przynosić ze sobą telefonu komórkowego lub innych urządzeń elektronicznych, każde zakłócenia sprawdzianu spowodują jego przerwanie.

Na sprawdzian uczniowie przynoszą ze sobą przybory do pisania i rysowania: długopis z czarnym tuszem/atramentem, ołówek, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel, kątomierz.

Nie wolno używać korektora!

Każdy uczeń potwierdza swoją tożsamość legitymacją szkolną.

O czym należy pamiętać rozwiązując test?

1. Zwracaj uwagę na podpisy pod zdjęciami, one są dodatkowymi informacjami, które pomogą przy pracy nad arkuszem. W nich może być także zawarta odpowiedź.

2. Czytaj dokładnie polecenia, nie spiesz się. Wielu uczniów, jeśli nie przeanalizowało dokładnie poleceń, traciło punkty.

3. Sprawdź raz jeszcze wszystkie odpowiedzi. Może się okazać, że coś ci umknęło i tym sposobem stracisz punkty.

4. Nie przerażaj się, jeśli czegoś nie zrozumiesz. Gdy przeczytasz polecenie spokojnie drugi raz, odkryjesz, że nie jest takie trudne.

Sprawdzian bada stopień opanowania wybranych umiejętności, które są kształtowane w szkole w ramach różnych zajęć edukacyjnych.

Sprawdzane będzie, w jakim stopniu uczeń opanował umiejętności:

- czytania,

- pisania,

-  rozumowania,

- korzystania z informacji,

- wykorzystywania wiedzy w praktyce.

POWODZENIA!