2013-12-17 23:34:59

Góra Grosza - finał

Góra Grosza to akcja charytatywna, która ma na celu kształtowanie wśród dzieci i młodzieży wrażliwości społecznej. W naszej szkole trwa od wielu lat i chętnie gromadzimy „grosze”. Do 5 grudnia uczniowie pracujący w Małym Samorządzie  oraz Samorządzie Uczniowskim klas IV-VI zbierali pieniądze do puszek, które w styczniu zostaną przekazane do Towarzystwa NASZ DOM. Mottem przewodnim akcji było:

Jeden grosz znaczy niewiele,
ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Zbiórka to nie tylko samo gromadzenie kwoty, ale przede wszystkim przygotowania (ogłoszenie akcji, przygotowanie wolontariuszy, codzienne zbiórki od wszystkich uczniów przez kilka dni, segregacja monet i dopiero przeliczanie nominałów). Efektem końcowym naszej zbiórki jest kwota ponad 340zł. Pracę podjęli uczniowie: Oliwia Warzych, Tomasz Opowicz, Izabela Świątczak, Martyna Włodarczyk, Wiktoria Radecka, Kuba Kuśmierek, Marta Szymańska, Oliwia Niemczycka, Alicja Grabowska, Wojciech Wiączek, Dominik Kozłowski, Alicja Biernat, Patrycja Golec, Julia Bartniczuk, Wiktoria Mazur, Bartłomiej Żukowski, Paweł Suszek, Wiktor Markiewicz, Zuzanna Kwiręg. Akcję przeprowadziły opiekunki samorządów: Urszula Szukalska, Zdzisława Biernacka, Justyna Kozioł.