2014-04-30 10:06:11

Wspaniały sukces filatelistów z Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie

Uczniowie – członkowie MKF nr 10 przy ZSP w Golczewie z sukcesem wzięli udział w półfinale 52. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego „Gniezno i Poznań – tu Polska się zaczęła”, który odbył się 12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Gryficach.

W grupie szkół podstawowych uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego  w  Golczewie zajęli trzy pierwsze miejsca:

I – Marta Szymańska – kl. 5 a

II – Krzysztof Grzejszczak – kl. 5 a

III – Kamil Jordan – kl. 6 a

W grupie szkół gimnazjalnych wszystkie czołowe miejsca zajęli uczniowie z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Golczewie:

I – Sara Urbanowicz – kl.1 a

II – Kamila Poddębniak – kl.2 b

III – Justyna Podgórna – kl. 3c

Marta Szymańska i Sara Urbanowicz będą reprezentować swoje szkoły w finale ogólnopolskim w Gnieźnie w dniach 19 – 22 czerwca 2014 r.

Uczestnicy konkursu wykazali się wiedzą na temat historii Gniezna i Poznania oraz wiedzą o znaczkach pocztowych i poczcie polskiej. Ponadto każdy własnoręcznie wykonał eksponat o Gnieźnie i Poznaniu z kart pocztowych, znaczków oraz datowników. Komisja oceniła także inne, wykonane przez uczestników prace.

Nagrody dla zwycięzców i uczestników konkursu ufundowali: Bank Spółdzielczy w Gryficach, poseł na Sejm RP – Pan Konstanty Tomasz Oświęcimski, Burmistrz Gryfic, Starosta Powiatu Gryfickiego, BP PKO w Gryficach, Bank Pekao SA w Gryficach. Radio Plusprzeprowadziło wywiad z uczestnikami konkursu.

Należy nadmienić, iż w poprzednich edycjach konkursu uczniowie  ZSP w Golczewie uczestniczyli w eliminacjach ogólnopolskich w Iławie – 2011 r. , w Tarnowie – 2012 r. i w Toruniu – 2013 r.

Opiekun Koła Jerzy Jasiński