2014-10-28 19:35:37

ROCZNICA NADANIA IMIENIA GIMNAZJUM

Bardzo szybko minęły dwa lata od pamiętnego 19. października 2012 roku, kiedy to przeżywaliśmy uroczystość nadania Gimnazjum w Golczewie imienia Marii Skłodowskiej-Curie.

Był to dzień, w którym historia przeniknęła teraźniejszość, aby nadać bieg przyszłości.

Spotkanie rocznicowe przebiegało pod hasłem zaczerpniętym ze słów naszej Patronki: „Jestem z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś bardzo pięknym.”

Wielki to zaszczyt i odpowiedzialność być uczniem szkoły, która nosi imię tak wybitnej kobiety, Polki, jaką była Maria Skłodowska-Curie. Jej cząstka powinna tkwić w każdym z nas i przy każdej okazji powinniśmy sobie o tym  przypominać.

Obchody drugiej rocznicy rozpoczęły się zgodnie z ceremoniałem wprowadzenia Sztandaru, odśpiewano hymn państwowy, a następnie odbyło się odsłonięcie tablicy upamiętniającej rocznicę nadania naszemu Gimnazjum  imienia Marii Skłodowskiej-Curie.

Kolejnym punktem obchodów była część artystyczna. Młodzież zaprezentowała montaż słowno - muzyczny, który obejmował recytację, śpiew oraz scenkę – wywiad, przypominającą nam wszystkim sylwetkę i dokonania Patronki.

W dzisiejszą galę pięknie wpisały się również dwa inne uroczyste wydarzenia – ślubowanie uczniów klas pierwszych i pożegnanie Pana Jerzego Jasińskiego, długoletniego pracownika naszej szkoły, który odszedł na zasłużoną emeryturę.

Szczególną dumą napawa fakt, że podczas uroczystości udało się zgromadzić wiele życzliwych osób, które zaszczyciły nas swoją obecnością, w tak ważnym dla szkoły dniu. Wśród nich z pewnością należy wymienić:   Pana Andrzeja Danieluka – burmistrza Golczewa, ks. Jacka Fabiszaka – proboszcza parafii św. Andrzeja Boboli w Golczewie, Pana Józefa Malca – zastępcę burmistrza Golczewa, Pana Romana Dorniaka – radnego powiatu kamieńskiego oraz Pana Lecha Ferdynusa – radnego gminy Golczewo. Nie zabrakło także rodziców i młodzieży naszego gimnazjum.

Pani dyrektor Aldona Kaczmarek wygłosiła przemówienie, dziękując przybyłym gościom oraz  szkolnej społeczności za udział w jubileuszu.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.

Agnieszka Katowicz-Stróż