2015-03-11 12:43:09

ELIMINACJE SZKOLNE OTWP 2015

Dnia 4 marca 2015 roku, w  Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego, odbyły się na poziomie grupy młodszej (uczniowie szkół podstawowych) eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Ze względu na ogromne zainteresowanie turniejem (zgłosiło się 40 uczniów) przeprowadzono wstępne eliminacje do etapu szkolnego. Wyłoniona grupa 27 uczniów z klas IV-VI zakwalifikowała się  do eliminacji szkolnych. Uczniowie ci pisali test, składający się z 40 pytań. Uczestnik turnieju musiał wykazać się,  między innymi, znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania  się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, wiedzą na temat tradycji i historii pożarnictwa.
Do eliminacji gminnych zakwalifikowali się :

1. Agata Wyka              kl. IV
1. Wiktor Markiewicz   kl. IV a
2. Weronika Mańczak   kl. IV a
3. Michał Kalinowski    kl. VI b
4. Martin Zientara         kl. V a

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach tego turnieju.

organizator Beata Piotrowska