2015-11-23 08:55:12

Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej 2015

Już od kilku lat Julia Berezowska reprezentuje naszą szkołę podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej w Trzebiatowie. Jest to popularnie zwana Cecyliada, gdyż to właśnie św. Cecylia została patronką muzyków kościelnych. Festiwal odbywa się w listopadzie w okolicy wspomnienia patronki. Festiwal jest prowadzony w dwóch etapach. W tym roku dwie uczennice szkoły podstawowej przystąpiły do eliminacji: Aleksandra Król z kl. VI B i Julia Berezowska z kl. VI B. Do finału przeszła Julia Berezowska. Dnia 21 listopada podczas uroczystej gali w hali sportowej w Mrzeżynie Julia zaprezentowała utwór pt. „Mój Jezu, mój Zbawco”. Już kolejny raz nasza reprezentantka rywalizowała z rówieśnikami z różnych szkół i miast Polski pokazując swój talent wokalny. Konkurencja była ogromna. Startowało ponad trzydziestu młodych artystów w kategorii młodszej. Mimo iż Julia nie podbiła podium, to jednak godnie reprezentowała Golczewo. Powodzenia na kolejnych festiwalach!