2016-01-11 19:56:23

WOŚP w Golczewie

Wczoraj odbył się 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mający na celu działania wspierające  fundację Jurka Owsiaka. W  naszej placówce już w listopadzie rozpoczęto procedury związane z rejestracją uczestnictwa w tak szczytnym celu.

Na początku grudnia otrzymaliśmy potwierdzenie założenia sztabu w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie.  Przyjęto zgłoszenia wolontariuszy. W tym roku było ich dziesięciu (Kamila Adamowicz, Adrianna Cerazy, Aleksandra Suchomska, Oliwia Frydrych, Wiktoria Radecka, Martyna Włodarczyk, Tomasz Opowicz, Tomasz Guga, Jakub Kuśmierek i Igor Szukalski).  Każdy z nich otrzymał identyfikator, serduszka oraz puszkę kwestarską opatrzoną w numer oraz banderolę. Wolontariusze spisali się w tym roku i pobiliśmy rekord zbiórki ubiegłorocznej. Zebraliśmy ponad 4383zł. To jest suma najwyższa, jaką udało nam się zebrać podczas finałów. Dzięki ofiarności naszej społeczności możemy wesprzeć akcję i przyczynić się do zakupienia kolejnych sprzętów potrzebnych dla dzieci oraz seniorów.

W tym roku, pani Mirosława Berezowska, reprezentant  Banku PEKAO SA w Golczewie, pomogła nam w przeliczaniu banknotów i monet, za co serdecznie dziękujemy. Przekazała nam liczne gadżety, które uatrakcyjniły pracę sztabu. Osoby, które zebrały największą ilość pieniędzy w swojej puszce, otrzymają podczas nagrody przekazane przez pracownika banku oraz podziękowania od WOŚP za udział w akcji.

Serdeczne podziękowania składamy także rodzicom dzieci kwestujących za pomoc w sprawowaniu opieki i zapewnieniu bezpieczeństwa podczas finału. To właśnie dzięki ich zainteresowaniu mogli podjąć inicjatywę na rzecz innych. Pracę w komisji oraz nadzór nad przebiegiem zbiórki podjęli: p. Elżbieta Kulesza, p. Agnieszka Adamowicz, p. Mirosław Kołodziej oraz szef sztabu Urszula Szukalska.

24. Finał nie odbyłby się bez współpracy z dyrektorem GOKiS-u w Golczewie p. Agatą Grzybowską, dzięki której zorganizowane zostały:  występy grupy tanecznej KEEP, SMILE, solistek, chóru szkolnego oraz zespołu gitarowego pod opieką pani Marioli Gradek; poczęstunek oraz licytacje. Całą uroczystość znakomicie prowadzili uczniowie golczewskiego gimnazjum: Jakub Szymanowski i Kacper Bociański.

Serdecznie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Golczewa, na których zawsze można polegać!

Szczytne cele łączą społeczeństwo, więc nie bądźmy obojętni na potrzeby innych i włączajmy się w akcje charytatywne, dzięki którym ktoś może być szczęśliwy.