2016-04-02 07:39:38

Kolejne spotkanie z absolwentem Naszej Szkoły

Uczniowie klas czwartych w planie wychowawczym mają szereg spotkań z osobami, które uczą innych jak zachować się w trudnych sytuacjach. Po spotkaniach uczniowie tworzą Mapę Przyjaciół. Tym razem było to spotkanie ze strażakiem, który na co dzień pracuje w KM PSP Świnoujście, ale także działa w OSP Golczewo. Strażak Bartłomiej Kulesza jest absolwentem Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Golczewie, później swoją edukację kontynuował w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim a następnie ukończył studia w Poznaniu  na kierunku Zarządzanie kryzysowe i bezpieczeństwo publiczne. W czasie spotkania uczniowie rozmawiali ze strażakiem o jego pracy, jak informować o pożarach lub innych wypadkach i jak zapobiegać pożarom. Uczniowie zapoznali się z podstawowym wyposażeniem straży pożarnej (pomagały w tym rekwizyty i plansze). Ciekawa prezentacja tematu wywołała szereg pytań. Takie zajęcia są praktyczne, ale również bardzo atrakcyjne dla dzieci.

Wychowawcy klas czwartych