2016-06-12 07:48:01

Kreatywnie spędzony czas

Nasi uczniowie mają możliwość uczestniczenia w wielu kołach zainteresowań. Jednym z nich jest koło techniczne. Podczas zajęć mogą rozwijać swoje zainteresowania i poszerzać wiedzę na tematy związane z techniką. Poznają także ciekawe rozwiązania i możliwości wykorzystania papieru, materiałów przyrodniczych, tkanin, filcu czy koralików. Uczestnicy zajęć wielokrotnie wykazywali się kreatywnością. Podczas spotkanie noworocznego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Koła Terenowego w Golczewie zgromadzeni zostali obdarowani wykonanymi brelokami z koralików. Nie zapomnieliśmy także o Dniu Edukacji Narodowej, każdy pracownik szkoły otrzymał żabkę - breloczek do kluczy, który wykonany był z filcu. Pamiętaliśmy także o Dniu Kobiet i każda pani pracująca w naszej szkole otrzymała kwiatek wykonany z krepiny włoskiej. Różnorodne święta to możliwość dla uczestników koła do zaprezentowania swoich  wytworów, ale poza tym wykonywali wiele innych prac. W okresie świątecznym robili stroiki na stół z krepiny włoskiej. Wiele godzin spędzili szyjąc ręcznie i z wykorzystaniem maszyny do szycia. Jednym z wytworów dziewiarskich był brelok, ale także poduszka – kot. Kolejny etap to dekoracje kwiatowe na uroczystości. Uczestnikami byli uczniowie klas szóstych i piątych a opiekunem koła Urszula Szukalska.