2016-06-13 20:02:14

III miejsce reprezentantki Szkoły Podstawowej w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II i o św. Faustynie Kowalskiej

Dnia 18. maja 2016 roku w SP nr 2 w Kamieniu Pomorskim odbył się finał Konkursu wiedzy o życiu i działalności papieża św. Jana Pawła II i św. Faustyny oraz z zakresu  przesłania Święta Miłosierdzia Bożego. Do zmagań przystąpili reprezentanci  z trzech szkół podstawowych powiatu kamieńskiego. Z SP w Golczewie test wiedzy  rozwiązywały następujące uczennice:

Weronika Nadzikiewicz z V a - uzyskała III miejsce,

Zuzanna Kwiręg z V a,

oraz najmłodsza uczestniczka konkursu – Nikola Kapusta z kl. IIIa

Pytania okazał się bardzo szczegółowe i trudne. Obejmowały nie tylko fakty z życia obojga świętych, ale także daty z historii pontyfikatu papieża, oraz z orędzia miłosierdzia Bożego, które zapisała św. Faustyna w swoim Dzienniczku. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę rzeczową i dyplom. Do konkursu uczennice przygotowały się podczas konsultacji z  katechetką Danutą Grzejszczak.