2016-06-21 07:54:43

54. Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny "Dolny Śląsk- zapraszamy w Sudety?

54. Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny "Dolny Śląsk- zapraszamy w Sudety”

W dniach 25-29 maja 2016 r. w Krzeszowie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Filatelistycznego pt."Dolny Śląsk- zapraszamy w Sudety”.

Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Byli to członkowie Młodzieżowych Kół Filatelistycznych (najczęściej działających w szkołach), którzy zwyciężyli w półfinałach w swoich Okręgach lub Oddziałach PZF. Finaliści mieli wykazać się wiedzą związaną z tematem konkursu, wiedzą filatelistyczną oraz praktyczną w pracy z katalogiem znaczków pocztowych. Musieli również przygotować mini eksponat filatelistyczny złożony z 16 kart wystawowych.

Uczennice naszej szkoły:Sara Urbanowicz i Weronika Nadzikiewicz reprezentowały województwo zachodniopomorskie. Ostatecznie zajęły 8. miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

Serdecznie gratulujemy!

Opiekun koła