2017-03-14 16:10:59

VI "b" na tropach kultury - spotkanie czwarte

W sobotę, 4 marca 2017 r. klasa VI „b” postanowiła wybrać się na nietypową wycieczkę do kina. Wyjazd był nagrodą za wysoką frekwencję w I semestrze, zajęliśmy II miejsce w Szkole Podstawowej. Rodzice zafundowali nam bilety, zarówno na przejazd, jak i do kina. Tym razem pojechaliśmy pociągiem. To była dla nas atrakcja, za niektórzy z nas jechali pociągiem pierwszy raz … Z zainteresowaniem obejrzeliśmy odremontowany Dworzec Główny w Szczecinie. Odwiedziliśmy Książnicę Pomorską im. Stanisława Staszica w Szczecinie, największą bibliotekę na Pomorzu Zachodnim. Celem naszej wizyty było obejrzenie wystawy marynistycznej oraz wystawy malarstwa „Barwy czasu”. Biblioteka zrobiła na nas ogromne wrażenie, postanowiliśmy w przyszłości skorzystać z jej oferty edukacyjnej. Przemierzając pieszo ulice Szczecina zatrzymaliśmy się przy budynku Filharmonii Szczecińskiej. Udało nam się wejść do środka i obejrzeliśmy architektoniczne cudo Szczecina. Musimy wybrać się na koncert – tu jeszcze nie byliśmy. Obok Filharmonii jest Centrum Dialogu Przełomu, które otrzymało tytuł „Najlepszego budynku na świecie w 2016 r.”. To muzeum już znamy, byliśmy tam na zajęciach w zeszłym roku szkolnym. Mieliśmy zamówione bilety na seans filmowy w Multikinie. Obejrzeliśmy wzruszającą i zabawną opowieść pt. „Był sobie pies” w reżyserii Lasse Hallstroma, trzykrotnie nominowanego do Oskara za swoją twórczość. Historia przyjaźni Bailey’a z Ethanem wycisnęła niejedne łzy wzruszenia. To ciepły, chwytający za serce film, który przekazuje nam wiele wartości i nauk życiowych. Sobota pełna wrażeń powoli dobiegała końca, a my czekamy na kolejne spotkania z kulturą.

Wychowawca klasy VI „b”
Zdzisława Biernacka