2011-04-20 22:35:13

XI Powiatowy Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym

 

XI Powiatowy Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym

Po raz jedenasty, 20 kwietnia 2011r. odbył się w Kamieniu Pomorskim Powiatowy Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym. Jego zwycięzcy wezmą udział w XXXIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa „Wiedzy o Ruchu Drogowym”. Konkurs zorganizowany został dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych oraz gimnazjum. Organizatorem eliminacji powiatowych było Starostwo Powiatowe wraz z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim, zaś współorganizatorami gminy wchodzące w skład Powiatu Kamieńskiego. Uczestnikami konkursu byli uczniowie 11 szkół podstawowych oraz 6  gimnazjum z powiatu kamieńskiego, w sumie 51 uczniów. Turniej miał charakter wieloetapowy. W pierwszej części uczniowie zobowiązani byli do rozwiązania testu składającego się z 25 pytań dotyczących zasad ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy. Druga część to jazda praktyczna
na rowerze po torze przeszkód składającym się z rynienki, slalomu ósemki, równoważni i wielu innych. Szkołę podstawową reprezentowali: Michał Wabiszczewicz, Adam Tesarski, Tomasz Liber i zajęli zaszczytne II miejsce. W nagrodę otrzymali statuetkę oraz dyplom dla drużyny a każdy z nich konsolę do gry.

Tomasz Liber wykazał się wielkimi umiejętnościami jazdy na rowerze. Jego technika jazdy była najlepsza i jako jedyny z wszystkich uczestników (zarówno szkół podstawowych i gimnazjum) pokonał tor bezbłędnie. Otrzymał od publiczność wielkie brawa a w nagrodę sędziował zmagania VIP-ów. Brawo Tomku!

Gimnazjum reprezentowali: Michał Maciejewski, Łukasz Gugulski i Oskar Nowak zajmując III miejsce. W nagrodę otrzymali statuetkę oraz dyplom dla drużyny a każdy z nich kamerę internetową. Opiekunami drużyn byli: Urszula Szukalska i Michał Stróż. Podczas konkursu uczniowie mogli także oglądać pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej Komendy Powiatowej w Kamieniu Pomorskim.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA