2011-10-02 20:20:49

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka – święto obchodzone 30 września przez młodzież w Polsce, popularne wśród uczniów i studentów.
Dziewczęta w tym dniu wręczają swoim chłopcom drobne prezenty.

Dzień chłopaka na świecie.
A oto daty obchodów Dnia Chłopaka w innych krajach:
7 lutego - Malta
23 lutego – Rosja, Ukraina
5 kwietnia – Wielka Brytania, Irlandia
5 maja - Japonia
15 lipca – Brazylia
30 września - Polska
7 października – Norwegia
19 listopada - Indie
25 listopada - Kanada

W Japonii Dzień Chłopaka czyli Tango-no Sekku jest obchodzony 5 maja.
źródło: www.wikipedia.pl

Działo się , działo...
Dzień Chłopaka w naszej szkole to święto, które także kultywujemy w naszej placówce.
Tego dnia chłopcy otrzymali życzenia od uczennic oraz nauczycieli a w godzinach popołudniowych uczniowie klas IV-VI mogli wziąć udział w dyskotece zorganizowanej właśnie z okazji święta chłopców.
Organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski Szkoły Pdstawowej.
Tańce przeplatane były konkursami. Pierwszy z nich wyłonił najlepszą parę taneczną. Drugi zaś najlepszego "myśliwego".  Odbyło się także losowanie dwóch szczęśliwych biletów, które upoważniały do odbioru w sklepiku szkolnym słodyczy o wartości 5zł. Dyskotekę prowadzili uczniowie Mateusz Szewernoga, Mikołaj Mańczak oraz Kacper Bociański. Mateusz sprawdził sie także jako doskonały wodzirej.