2018-01-01 21:31:53

Wigilia

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną odbyły się spotkania wigilijne w klasach. Klasa 5a rozpoczęła dzień od przygotowania stołów. W nakrywaniu do stołu wziął udział każdy uczeń. Nowym doświadczeniem było poznanie różnych sposobów składania serwetek, które potem zostały wykorzystane do dekoracji. Tradycyjnie wszyscy podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia: uśmiechu, radości i sukcesów. Kolejna część dnia to wspólne kolędowanie i kosztowanie potraw. Spotkanie nie mogło obyć się bez prezentów. W tym roku w rolę Mikołaja wcieliła się Klaudia. Spisała się wzorowo, bo każdy otrzymał prezent (byli grzeczni). Dzień uatrakcyjniony został przedstawieniem w wykonaniu uczniów naszej szkoły pt. „Dziadek do orzechów”.  Mogliśmy także podziwiać kolekcję dziadków do orzechów, którą udostępnił nam pan Ireneusz Krzyżanowski. Dzień ten na pewno zostanie w naszej pamięci.