2018-02-12 10:43:20

Kolejne wyróżnienia dla uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie

Tegoroczne Jasełka pod tytułem „Wielkie rzeczy uczynił mi…” były wykonane przez 27 osób z klas IV-VII Szkoły Podstawowej, którzy wcielili się w role aniołów, pasterzy i nie tylko. Aktorzy w trzech aktach poprzez słowo, pieśń i taniec opowiedzieli historię narodzin Jezusa. Jasełka obejrzała szeroka publiczność dnia 6 stycznia podczas Orszaku Trzech Króli. Uczniowie wystąpili także dla społeczności  szkolnej. Przedstawienie było ciekawe i dynamiczne. Wzbudziło wiele emocj i podziw dla talentów występujących.

W  bieżącym  roku uczniowie ZSP w Golczewie brali udział w dwóch konkursach przedstawień o tematyce bożonarodzeniowej. W Kamieniu Pomorskim dnia 4 stycznia zaprezentowaliśmy nasz spektakl w czasie VIII Wojewódzkiego Przeglądu Misteriów Bożonarodzeniowych i uzyskaliśmy nagrodę oraz Wyróżnienie. Kolejną nagrodę i Wyróżnienie Pierwszego stopnia nasz zespół teatralny otrzymał w XIII Regionalnym Przeglądzie Jasełek w Kołobrzegu.

W obu konkursach rywalizowały szkoły z województwa i regionu kołobrzeskiego. W każdym brało udział ok. 500 uczniów szkół różnego typu. Tym bardziej jesteśmy dumni z postępów naszych uczniów, ponieważ każdego roku w obu przeglądach otrzymują nagrody, a ich gra aktorska jest coraz doskonalsza. Mamy wspaniałych uczniów, którzy godnie reprezentują szkołę i sławią dobre imię Golczewa.

Spektakl przygotowały nauczycielki Szkoły Podstawowej: Renata Baraniak i Danuta Grzejszczak.