2018-05-24 10:10:40

Wycieczka klas szóstych do Wrocławia

Pod koniec kwietnia klasy szóste pojechały na wycieczkę turystyczno - krajoznawczą  do Wrocławia. Program wycieczki był bardzo urozmaicony. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Katedrę Wrocławską i Rynek. Kolejnego zaczęli zwiedzanie od Rotundy (oddział Muzeum Narodowego), w którym znajduje się wielkie arcydzieło malarskie (15x114m), umieszczone w okrągłym pomieszczeniu. Dzięki specjalnej perspektywie i oświetleniu to miejsce przenosi nas na pole bitwy, która rozegrała się 4 kwietnia 1794 roku pod Racławicami. Jan Styka i Wojciech Kossak chcieli poprzez ten niezwykły obraz upamiętnić setną rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej. Następnie  udali się do Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie zobaczyli barokową Salę Leopoldyńską, a potem z mapą poszukiwali krasnali. I tak dotarli do Afrykarium (ZOO). Późnym popołudniem obejrzeli Ogród Japoński i Halę Stulecia. Ostatni dzień wycieczki to wspaniałe atrakcje: Stadion piłkarski i laboratorium Hydropolis.