2018-06-06 19:46:07

Wyjątkowy Dzień Dziecka w ZSP w Golczewie

Aby znaleźć się w krainie baniek mydlanych, wystarczyło przyjść do naszej szkoły. Pierwszy czerwca dla uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie był nietypowy i niecodzienny. Już od rana plac szkoły przekształcił się w plac pełen atrakcji i zabaw dla dzieci.

Uroczystość została otwarta przez Panią dyrektor Aldonę Kaczmarek. Życzenia złożyli również przybyli goście: Burmistrz Golczewa Pan Andrzej Danieluk, prezes SPZG Pan Ireneusz Krzyżanowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Emilia Kunkel.

W tym dniu rozstrzygnięty został konkurs „Gryfożabka”. I – miejsce w grupie młodszej otrzymała Antonina Kozioł, zaś w grupie starszej Maja Wereszczyńska. Fundatorami nagród było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej oraz Rada Rodziców.

Nie lada niespodzianką dla naszej placówki był czek pieniężny na kwotę 30 000 złotych na zakup nowych pracowni komputerowych przekazany przez Burmistrza Golczewa pana Andrzeja Danieluka. Taką samą niespodziankę – czek na 30 000 złotych od Burmistrza Golczewa otrzymało Przedszkole Publiczne Źródełko. Dzięki tym środkom zostaną zmodernizowane przedszkolne place zabaw. W imieniu całej społeczności szkolnej bardzo dziękujemy.

Po części oficjalnej rozpoczęła się prawdziwa zabawa. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: słodkości, napoje, grochówka, fontanna czekoladowa, zabawy z bańkami mydlanymi, malowanie twarzy w bajkowe motywy, przejażdżka bryczką i motocyklem. W międzyczasie odbywały się konkursy i zabawy. Szczególnym wydarzeniem dla milusińskich była ścianka wodna, którą to golczewscy strażacy przynieśli ulgę  w ten upalny dzień. Wywołała ona mnóstwo śmiechu i radości, dając jednocześnie zbawienne ochłodzenie.

W Dniu Dziecka plac szkoły pozwolił przenieść się wszystkim dzieciom i dorosłym w bajkowy świat, w którym zarówno jedni jak i drudzy mogli odkryć magię niepohamowanej radości i wspomnień najpiękniejszych chwil. Wszystko to dzięki naszym sponsorom, którzy sprawili dzieciom mnóstwo radości. Za co serdecznie dziękujemy. 

Sponsorami tegorocznej imprezy byli: pan Piotr Hołub, pan Marek Zieliński właściciel spółki KiM, pan Jacek Kołba, pan Sebastian Szychulski z HSJ z Derkacza, pan Bogdan Hilarski, pan Marek Maślak, pan Ireneusz Krzyżanowski, pani Rozalia Zabłocka, pan Krzysztof Skaza, pan Paweł Woźniak, Bank Spółdzielczy Gryfice, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej, Firma 4All z Ronicy, Koło Łowieckie Żubr z Kamienia Pomorskiego oraz firma Golbud pana Tadeusza Gmińskiego.

GALERIA