2018-06-10 13:14:21

Noc z matematyką i językiem polskim w szkole, czyli czego matematyk nie policzy, to polonista opisze.

W nocy z piątku na sobotę klasa 7 A wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Katowicz-Stróż, nauczycielką języka polskiego i panią Moniką Tomczyk, nauczycielką matematyki udowodnili, że humaniści i „ścisłowcy” mogą świetnie wspólnie spędzić czas. Nauka poprzez zabawę zastąpiła sen.
 Celem przedsięwzięcia było pokazanie młodym ludziom, że matematyka i język polski to nie tylko przedmioty szkolne, ale przede wszystkim otaczająca nas rzeczywistość. Poprzez matematyczne i polonistyczne kalambury i łamigłówki rozwijaliśmy umiejętność logicznego myślenia, odkrywaliśmy zasady logiki. Słuchając starych nagrań z gramofonowych płyt poznawaliśmy klasykę literatury polskiej. Duchową strawę uzupełniliśmy pizzą. By spalić kalorie graliśmy w piłkę ręczną, twistera i podchody.
 O siódmej rano, niewyspani, ale szczęśliwi, rozeszliśmy się do domów.