2018-10-18 13:29:49

Udało się!

UDAŁO SIĘ!

Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w programie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Biorą w nim udział wszyscy uczniowie klas 1-4 szkoły podstawowej.  Uczą się udzielania pierwszej pomocy z zachowaniem właściwej kolejności działań. Opiekę nad akcją w naszej szkole sprawują Elżbieta Kulesza i Urszula Szukalska.

W tym roku szkolnym, 16 października podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca w wielu szkołach i instytucjach promowano naukę pierwszej pomocy. My także przyłączyliśmy się do tej akcji i staraliśmy się pobić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie w biciu rekordu brali udział po raz pierwszy. Do pobicia rekordu zgłosiło się 45 osób. #UczymyRatować