2018-10-29 12:01:38

Patriotyczna lekcja historii

Z okazji zbliżającej się rocznicy niepodległości Polski w dniu 25.10 2018r. klasa 1b uczestniczyła w patriotycznej lekcji historii, którą przeprowadziła w bibliotece szkolnej Pani Bogumiła Rudolf. Najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję dowiedzieć się o początkach naszego państwa. Poznali pierwszego Władcę Polski - Mieszka I. Dowiedzieli się, że Polska kiedyś była państwem pogańskim i za sprawą księżniczki Dobrawy przyjęliśmy chrzest. Poznali również Bolesława Chrobrego, pierwszego korowanego króla polskiego, patrona naszej szkoły. Oglądali w atlasach geograficznych jak zmieniały się granice naszego państwa na przestrzeni dziejów. Zapoznali się z historią odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Pod koniec lekcji uczniowie zaśpiewali hymn państwowy.