2019-04-04 08:50:54

Szkolny Konkurs Recytatorski "Przyroda w poezji"

Światowy Dzień  Poezji obchodzony corocznie 21 marca, ustanowiony przez UNESCO jesienią 1999 roku świętowali również uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. Przyroda w poezji uczniowie przygotowywali się kilka tygodni wcześniej. Po eliminacjach klasowych, w których wyłoniono po dwóch uczestników z każdej klasy, 29 marca odbył się finał. Uczestnicy zaprezentowali najpiękniejsze wiersze opiewające przyrodę. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka i otaczającej przyrody, rozbudzanie zainteresowań literackich i przyrodniczych, popularyzacja poezji i rozbudzanie aktywności uczniów poprzez dobrowolny udział w organizowanych konkursach, odkrywani i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów oraz uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze. Jury, które zwracało uwagę na dobór repertuaru, znajomość tekstu, interpretację utworu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny, wyłoniło zwycięzców:

Maja Kocyła z kl. Ib - na poziomie klas pierwszych,

Olivier Popek z kl. IIb - na poziomie klas drugich,

Nadia Pawluś z kl. IIIa.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom, a zwycięzcy nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców przy Zespole Szkół Publicznych.