2019-05-16 12:35:35

ZSP Golczewo najlepszą szkołą w województwie w piłce siatkowej dziewcząt

W dniu 14 maja w Koszalinie odbył się finał mistrzostw województwa zachodniopomorskiego szkól podstawowych w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci (roczniki 2006 i młodsze), w którym spotkały się cztery najlepsze szkoły z województwa.

Uczennice ZSP Golczewo po zwycięstwach na SP18 Koszalin 2:0, SP 39 Szczecin 2:0, oraz SP 4 Wałcz 2:1 zapewniły sobie  mistrzostwo województwa i awans na mistrzostwa Polski szkół podstawowych. W nagrodę otrzymały puchar i medale, które wręczył im brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w judo-pan Marian Tałaj.

Mistrzostwo to jest pierwszym w historii szkoły mistrzostwem województwa w grach zespołowych.

Zespół wystąpił w składzie: Julia Gajlun, Nikola Kapusta, Maria Cieloch, Maja Małecka, Paulina Bartniczuk, Martyna Guga, Maja Wereszczyńska, Klaudia Pustelnik, Martyna Mucha, Nikola Jędrzejewska. Trenerem  zespołu jest Tomasz Bartniczuk.

zdjęcie 1   ,   zdjęcie 2