2019-05-23 21:57:13

Wielki sukces uczniów

Konkurs „Od polskiego wybrzeża Bałtyku po węgierską pusztę” realizowany w ramach projektu pn. Ochrona Przyrody Bez Granic - Kluby Przyjaciół Parków Narodowych przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie z Wolińskim Parkiem Narodowym oraz Parkiem Narodowym Puszty Węgierskiej został rozstrzygnięty!

Konkurs miał zasięg międzynarodowy. Brali w nim udział uczniowie ze szkół polskich i węgierskich. Na terenie Polski skierowany był do uczniów wszystkich szkół podstawowych z powiatów sąsiadujących z Wolińskim Parkiem Narodowym. Każda szkoła mogła zgłosić kilka zespołów. Zmagania odbywały się w trzech etapach. Uczniowie musieli przygotować filmiki, wykonać prace graficzne i reporterskie. Komisja konkursowa brała pod uwagę nie tylko estetykę prac, ale również pomysłowość i aktywność zespołów.

Zwycięzcy konkursu:

  • Zespół  Green Team w składzie Martyna Pietrzak, Martyna Ziółkowska, Tobiasz Maciejewski z opiekunem Elżbietą Kuleszą. Wszyscy z Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie.
  • Zespół Malinki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach.
  • Zespół Gang Przeorci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie.

 

Nagrodą w konkursie dla trzech zwycięskich zespołów z Polski i Węgier, jest 7-dniowy pobyt studyjno - edukacyjny w Parku Hortobagy na Węgrzech, a następnie w Wolińskim Parku Narodowym.

Komisja konkursowa przyznała trzy wyróżnienia:

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie;
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim;
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjra Henryka Sucharskiego w Świnoujściu.

Gratulacje dla wszystkich uczestników!