2019-05-24 08:43:03

Hanna Dziewulska laureatką Lekturiady

22.05.2019 r. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie w Sali im. Zbigniewa Herberta, odbył się Wielki finał konkursu „Lekturiada – w poszukiwaniu urody słowa”. Naszą szkołę dumnie reprezentowała uczennica Hanna Dziewulska, która zajęła I miejsce w szkolnym etapie konkursu. Opiekunem uczennicy była p. Beata Germanowicz. Organizatorem przedsięwzięcia byli Kurator Oświaty p. Magdalena Zaręba – Kulesza oraz Dyrektor Książnicy Pomorskiej p. Lucjan Bąbolewski.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Radio Szczecin. W konkursie swoje możliwości malowania słowem zaprezentowało 13 uczestników z różnych szkół naszego województwa.

Laureatem konkursu oraz Puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty otrzymała nasza uczennica Hanna Dziewulska. Zachwyciłą swą postawą, kulturą słowa oraz dbałością o język i styl wypowiedzi. Uczennica godnie promowała nasza szkołę i gminie w województwie. Otrzymała ciekawe nagrody. Jedną z nich będzie udział w audycji Polskiego Radia Szczecin.