2019-11-12 11:12:35

Urodziny Kubusia Puchatka

29 października 2019 r. w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie uczniowie obchodzili urodziny Kubusia Puchatka. To jeden z najsympatyczniejszych misiów książkowych, ulubieniec wszystkich dzieci (a nawet dorosłych). Urodziny Kubusia Puchatka obchodzimy 14 października, w  rocznicę wydania pierwszej książki o jego przygodach autorstwa A.A. Milne'a. Najbardziej znany i lubiany miś skończył już 93 lata. Z tej okazji w świetlicy szkolnej uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w urodzinach. Zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których poznawały bohaterów oraz wybrane przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Dzieci dowiedziały się również, jaka była prawdziwa historia powstania książki o tym sympatycznym misiu. Następnie samodzielnie wykonały kartki z życzeniami. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, odśpiewania „Sto lat…”, a także świetnej zabawy.