2019-12-20 21:27:37

Turniej piłki siatkowej

16 grudnia w naszej szkole, odbył się coroczny turniej dwójek i trójek siatkarskich. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Tegoroczny turniej miał rangę zawodów gminnych, gdyż gościnnie, brali w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej. Łącznie zgłosiło się 92 zawodników.
Ciekawostką jest regulamin, który wymaga, aby zespoły dwójek, były wybierane losowo, natomiast zespoły trójek, muszą składać się zarówno z dziewcząt, jak i z chłopców. Sprawia to, że wyniki często są zaskakujące i nieprzewidywalne.
Ważnym aspektem wychowawczym jest to, że uczniowie sędziują sobie mecze oraz kontrolują przebieg turnieju. Eliminacje do fazy finałowej, odbywały się w grupach, z których dwie najlepsze drużyny awansowały do finałów. Finały z kolei rozgrywane były systemem pucharowym, gdzie przegrana drużyna odpadała z gry. Rywalizacja, była bardzo zacięta. Mecze obfitowały w wiele ciekawych i spektakularnych akcji.

Zwycięzcami w klasyfikacji „dwójek” (klas V-VI) zostali :
I miejsce – Kwiręg Aleksandra,  Major Jakub
II miejsce – Bartniczuk Paulina, Mazur Amelia
III miejsce – Pęcka Rafał, Romańczuk Jakub

W klasyfikacji „trójek” (VII-VIII) zwyciężyli :

I miejsce – Pustelnik Klaudia, Hałuszko Oskar, Wawrzyński Marek
II miejsce – Król Klaudia, Plucińska Zofia, Pabianek Filip
III miejsce – Guga Martyna, Cieloch Maria, Grządzielski Wojciech.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez UKS Golczewita.

Organizatorami turniej byli nauczyciele wychowania fizycznego panowie Tomasz Bartniczuk i Mirosław Kołodziej.