2020-02-05 14:53:24

Aktywni i bezpieczni w świetlicy szkolnej

W ramach realizacji Projektu Społecznik 2019-2021 pod nazwą „Aktywni i bezpieczni w świetlicy szkolnej” zostały zorganizowane spotkania z funkcjonariuszami policji oraz pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. W prelekcjach udział wzięli uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice.
Pani Antonina Kawecka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim podczas wykładu zwróciła uwagę na pojawiające się nowe narkotyki – dopalacze oraz na szkodliwość stosowania e-papierosów, które mogą zawierać w sobie syntetyczna kannabinoidy (dopalacze).
Funkcjonariusze policji omówili tematykę bezpieczeństwa dzieci w czasie wolnym oraz właściwego korzystanie z Internetu. Dzieci bardzo często stają się sprawcami bądź ofiarami hejtu w Internecie. Policjanci uświadomili dzieciom, jakie konsekwencje może nieść za sobą działanie pełnie nienawiści i pogardy skierowane przeciwko innej osobie. Poinformowali do kogo należy zgłosić się kiedy stają się ofiarami takiego zachowania. Szczególną uwagę zwrócili na odpowiedzialność karną, jaką ponoszą osoby „hejtujące” innych.
Podczas prelekcji dla rodziców dodatkowo poruszono tematy odpowiedzialności karnej osób nieletnich oraz nauczyciela, jako funkcjonariusza publicznego.