2020-05-07 16:58:21

Finaliści konkursów kuratoryjnych

W bieżącym roku nasi uczniowie próbowali swych sił  w licznych kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. Konkurs odbywał się na szczeblach: szkolnym, powiatowym i wojewódzkim.  Do etapów rejonowych byli kwalifikowani uczniowie, którzy na szczeblu szkolnym uzyskali co najmniej 30% z punktów możliwych do zdobycia, zaś do etapu wojewódzkiego przechodzili uczniowie, którzy w konkursach rejonowych zdobyli 85%.

Udział w szczeblu wojewódzkim zapewnili sobie nieliczni. Zmieniona w stosunku do lat poprzednich formuła regulaminów spowodowała, że poprzeczka została postawiona bardzo wysoko.

Ze szczególną radością pragniemy poinformować, iż uczniowie naszej szkoły zdobyli tytuł finalisty. Za miesiące ciężkiej pracy i wysiłku zostali nagrodzeni Filip Pabianek uczeń klasy 8a, finalista wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2019/2020 oraz Adam Chłopek uczeń klasy 8b, finalista wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2019/2020.

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych. Udział w nich wymaga od ucznia, jak i przygotowującego go nauczyciela, zaangażowania i wielu godzin pracy.

Zajęcie czołowych miejsc to nie tylko wielkie wyróżnienie, ale także uznanie ze strony uczniów, nauczycieli i rodziców.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.