2020-05-17 11:29:24

LAUREACI KONKURSU "OD POLSKIEGO WYBRZEŻA BAŁTYKU PO WĘGIERSKĄ PUSZTĘ"

LAUREACI  KONKURSU „OD POLSKIEGO WYBRZEŻA BAŁTYKU PO WĘGIERSKĄ PUSZTĘ”

Z przyjemnością informujemy, że została rozstrzygnięta druga edycja konkursu „Od polskiego wybrzeża Bałtyku po Węgierską Pusztę”, realizowanego w ramach międzynarodowego projektu pn. Ochrona Przyrody Bez Granic - „Kluby Przyjaciół Parków Narodowych” przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej  wspólnie z Wolińskim Parkiem Narodowym oraz Parkiem Narodowym  Puszty Węgierskiej.
Do konkursu zgłosiło się 18 zespołów z 8 szkół Powiatu Kamieńskiego i Świnoujścia. Uczniowie pracowali od października do końca kwietnia. Musieli wykonać prace graficzne, literackie, filmiki, prezentacje i jednocześnie trzeba było wykazać się wiedzą na temat Wolińskiego Parku Narodowego oraz Węgierskiego Parku Hortobagy

Zwycięzcy Konkursu:
•    Zespół Leśne Dziewczyny z Zespołu Szkól Publicznych im. Bolesława Chrobrego w Golczewie, w składzie: Karolina Kurczak, Amelia Kunkel, Urszula Oleksiewicz, pod kierunkiem p. Elżbiety Kuleszy;
•    Zespół Komarki ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie, w składzie: Konrad Hałabaty, Filip Sowa, Dawid Poddębniak, pod kierunkiem p. Elżbiety Gieroń;
•    Zespół Ameby z Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej, w składzie: Paulina Marszałek, Kornelia Orszulak, Hanna Leus pod kierunkiem p. Małgorzaty Pietrzykowskiej - Pulut.

Wyróżnienia:

Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. Władysława Szafera w Wapnicy,

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie.

Nagrodą dla trzech zwycięskich zespołów z Polski i Węgier miał być 7-dniowy pobyt studyjno-edukacyjny w Parku Narodowym Puszty Węgierskiej oraz 7-dniowy pobyt w Wolińskim Parku Narodowym. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, organizatorzy konkursu rozważają różne warianty organizacji obozu lub realizacji nagrody w innej formie, o  czym powiadomią laureatów w terminie późniejszym.
Wyróżnione szkoły oraz te, z których pochodzą laureaci konkursu, otrzymają ponadto  dyplomy oraz pomoce naukowe związane z edukacją przyrodniczą o wartości ok. 1.500 zł każda.

Serdecznie gratulujemy!