2020-05-24 20:16:27

Akcja NAKRĘTKA

Mimo braku zajęć stacjonarnych w szkole nasi uczniowie czynnie biorą udział w akcji NAKRĘTKA.
Zbieranie ich to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych organizowanych w Polsce. Nasza szkoła bierze w niej udział już od 10 lat. Początkowo zbieraliśmy plastikowe nakrętki z przeznaczeniem na cele charytatywne (leczenie i rehabilitację dzieci). Od 6 lat za zebrane nakrętki otrzymujemy pieniądze, które przeznaczamy np. na zakup lektur do szkolnej biblioteki. Każda pozyskana ze sprzedaży nakrętek kwota wpłacana jest na konto Rady Rodziców. Koordynatorem zbiórki na terenie naszej placówki jest pani Monika Tomczyk.
Plastikowe nakrętki od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej czy detergentów są w każdym domu. Zbiórka jest prosta i nie wymaga od nas dużego zaangażowania. Wystarczy zebrane w domu nakrętki przynieść do szkoły. Zachęcamy wszystkich do czynnego włączenia się do akcji.